Експортний потенціал ринку рослинної олії очікується на рекордному рівні — УкрАгроКонсалт

Оцінка збирання українського соняшнику у 2021 році залишається на рекордному рівні. Частка переробки соняшнику в урожаї 2021/22 МР становить близько 99%.

Про це повідомила аналітик олійного ринку консалтингової агенції «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.

Вона зазначила, що експорт соняшнику оцінюється на 20% нижче порівняно з минулим. Ключовим імпортером стала Туреччина після запровадження заборонного мита у Росії.

Експортний потенціал ринку олії, за оцінками аналітиків «УкрАгроКонсалт», очікується на рекордному рівні. Тим часом, обсяги експорту олії поки що не дозволяють подолати відставання від показників минулого року.

«На початок грудня запаси соняшнику на 26% вищі за минулорічні, у сільгоспвиробників — на 43%, у підприємств, що займаються переробкою та зберіганням, — на 7%. Що стосується інших олійних культур — сої та ріпаку — також отримані хороші врожаї, що перевищують торішні рівні», — прокоментувала Світлана Купрєєва.

Крім того, позитивна динаміка експорту спостерігається також на ринках продуктів переробки сої та ріпаку.

Нагадаємо, що за прогнозами, у 2022 році ціни на соєву олію зростуть майже на 4% через підвищення попиту на біопаливо. У 2021 році середньорічна ціна на соєву олію різко зросла, піднявшись на 65% до $1385 за т. Відтак, Індія залишилась найбільшим у світі імпортером соєвої олії, а Аргентина — постачальником.

Виконано за допомогоюDisqus