Зниження маржі рітейлу на продукти може призвести до порожніх прилавків — гендиректор АТБ

Постанова Кабміну, яка встановлює торгівельну надбавку 10% на соціально значущі продукти, не має перспективу ефективної реалізації.

Таку думку висловив гендиректор «АТБ-Маркет» Борис Марков на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, резолюція не має ні серйозного виправдання, ні перспективи ефективної реалізації. Встановлена планка оцінки не більше 10% на документі не покриває витрат операторів ринку на логістику, сезонний облік та інші операційні послуги.

«Це цілком може призвести до призупинення реалізації зазначених харчових продуктів до моменту встановлення всіх процесів та розуміння порядку їх ціноутворення», — зазначає Борис Марков.

Він додає, що ініціатива Кабміну ніколи не обговорювалася з учасниками ринку, з професійними асоціаціями, та виглядає як інструмент лобіювання.

«Вже на цьому етапі указ терміново потребує додаткових пояснень та роз'яснень, як щодо механізму реалізації, так і щодо порядку ціноутворення», — каже Борис Марков.

За його словами, рітейл поставили перед фактом, що далеко від демократичного процесу. Водночас зростання цін на соціально значущі продукти харчування викликане зростанням відпускних цін виробниками. Виробники змушені піднімати ціни через зростання цін на енергоносії (газ) та інші фактори виробничих витрат.

«Багато виробників вже стверджують про неефективність цього указу, який не вирішує для них базових проблем: витрат на енергоресурси, сировину тощо», — акцентує він.

На його думку, варто розробити та впровадити механізми стабілізації ціноутворення з чітким розумінням причин їх зростання для кінцевого споживача. Щоб включити всіх учасників ринку та всіх зацікавлених сторін до широкого обговорення.

Нагадаємо, введення в Україні продуктових талонів, оптимальний шлях при інфляції. Якщо тенденція зростання цін продовжиться, Україна може звернутися до сценарію запровадження «продуктових чеків».

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus