Олійні: Соняшник залишиться лідером, але через вартість міндобрив можуть збільшитися посіви сої

Соняшник буде зберігати позицію лідера серед олійних, але очікується певна переорієнтація на інші культури. 

Про це повідомила аналітик олійного ринку консалтингової агенції «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.

На її думку, також на користь збереження та розширення посівів сої наступного сезону може зіграти висока вартість мінеральних добрив.

«У такій ситуації компанії, налаштовані на довгострокове планування, сіятимуть сою, в якості гарного попередника та як культуру з низькими витратами на вирощування», — підкреслила вона.

Загалом поточний 2021/22 МР, за словами Світлани Купрєєвої, проходить під знаком високих цін на олійну сировину, що підтримуватиме інтерес до їхнього вирощування, проте традиційно визначальною стане рентабельність культур, при цьому існують певні «за» та «проти».

На думку експерта, дефіцитний світовий баланс ріпаку разом з іншими факторами підтримки (ціни на пальмову олію, нафту) у поточному сезоні вивів ціни на рекордний рівень. Український ринок, орієнтований на експорт, традиційно слідує тенденціям світової торгівлі і також фіксує максимуми.

«Тим не менш, наступного сезону ризиком для українських виробників ріпаку може стати світове відновлення врожаю, як наслідок особливостей поточного 2021/22 МР, та його тиск на ціни», — зазначила Світлана Купрєєва.

Нагадаємо, що Китай прагне забезпечити чисте, блакитне небо на Зимових Олімпійських іграх. Це означає, що заводи зупиняться, аби не забруднювати повітря. На прохання влади 3 заводи в північній провінції Шаньсі почали працювати на 50% потужності через сильне забруднення повітря. Через це значно зросли ціни на азотні добрива на внутрішньому ринку.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus