Дієвіше за обмеження націнки на молочку — зниження ставки ПДВ до 10% — Табалов

Андрій Табалов, генеральний директор молочної компанії «Волошкове поле»
Андрій Табалов, генеральний директор молочної компанії «Волошкове поле»
Джерело фото: Latifundist.com

Обмежувати націнку рітейлу до 10% на молочку — це не найкращий варіант. Дієвішим було б знизити ставку ПДВ на молочну продукцію з 20% до 10%.

Таку думку висловив генеральний директор молочної компанії «Волошкове поле» Андрій Табалов у коментарі для Latifundist.com.

На його думку, держава може підняти ввізне мито на імпортні товари і тим самим дати переробникам молока можливість трохи відвоювати внутрішній ринок. Також, важливим кроком стало б запровадження адекватної дієвої програми, спрямованої на розвиток молочного тваринництва.

«Наприклад, введення доплати виробникам молока, щоб вони могли нам відпускати сировину за нижчими цінами, а втрату прибутку їм би компенсувала держава. Такі рішення були б набагато дієвішими», — прокоментував Андрій Табалов.

Читати по темі: Легенди тваринництва, або 8 міфів про вирощування ВРХ

Він акцентував. що не зайвим стало б і повернення до системи держрезерву, який би викупав надлишок продукції за гарною ціною з прибутком. Така схема працює в Європі — якщо трапляється перевиробництво продукції і ціни падають нижче помітки собівартості, держава викупає такі продукти, як масло та сухе молоко. На думку експерта, це нормальний ринковий метод.

«Також держава може прикрити нелегальний бізнес. Це дасть можливість добросовісним переробникам збільшити долю ринку, збільшити виробництво та відповідно отримувати більше прибутку. Але уряд вирішив піти таким шляхом. Я вважаю, таку міру тимчасовою. Таке рішення, прийняте нашвидкуруч насправді може мати обмежений характер», — підкреслив Андрій Табалов.

Нагадаємо, голова Ради директорів «Союзу молочних підприємств України» Вадим Чагаровський акцентував, що державне обмеження націнки на молочку не працює: фактично у мереж реальна націнка 45%.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus