Олійні та зернові знову дорожчають через погодні умови в Південній Америці та можливий конфлікт Росії та України

Цього місяця Україна зберегла високі темпи експорту кукурудзи, при цьому торгові компанії зосередилися на виконанні своїх контрактних зобов'язань на січень, незважаючи на стурбованість з приводу геополітичної напруженості між Росією та Україною.

Про це повідомляють аналітики Agritel.

Зазначається, що станом на 21 січня і з початку маркетингового року в липні експорт кукурудзи становив 13,7 млн т, збільшившись на 2,66 млн т у річному обчисленні.

За даними Міністерства сільського господарства США, до кінця сезону Україна може експортувати ще близько 19,8 млн т кукурудзи.

Загальний обсяг експорту пшениці з України з початку сезону становить 16,57 млн ​​т, що вище 12,85 млн т роком раніше, завдяки рекордному виробництву цього сезону. Згідно з прогнозами Міністерства сільського господарства США, загальний обсяг експорту пшениці з України цього сезону досягне 24,2 млн т.

Загальний експорт зерна з України з початку 2021/22 МР зріс до 36,08 млн т, порівняно з 28,26 млн т роком раніше.

За словами аналітиків, на європейському ринку певна фіксація прибутку відбулася на Euronext минулої п'ятниці в умовах сильної невизначеності на тлі напруженої геополітичної обстановки на кордоні Росії та України. Крім того, зберігаються побоювання щодо виробництва у Південній Америці. За оцінками, лише 22% кукурудзи в Аргентині мають оцінку врожаю від хорошої до відмінної, а 37% вважаються від поганої до дуже поганої.

Зазначається, що глобальна логістика також має проблеми: труднощі з поставками як добрив, так і деяких засобів захисту рослин.

«На міжнародній арені США продали 132 тис. т соєвих бобів у Китай та 247,8 тис. т кукурудзи у невідомому напрямку. Іран та Південна Корея також закупили 195 тис. т та 82 тис. т борошномельної пшениці відповідно. Алжир продовжує бойкотувати пшеницю французького походження, що сприяє зниженню показників французького експорту», — прокоментували аналітики Agritel.

Експерти акцентують, що у разі конфлікту в басейні Чорного моря постачання газу може бути порушено, оскільки тільки на Росію припадає 35% постачань до Європи.

Крім того, ціни на ріпак підтримуються зростанням цін на нафту та стійкою активністю переробки в Канаді, незважаючи на дуже низький рівень виробництва минулого року. У понеділок у Куала-Лумпурі в Малайзії пальмова олія б'є нові рекорди.

Повідомляється, що пшениця та соєві боби впали у п'ятницю в Чикаго, в основному через фіксацію прибутку фондами. Сьогодні вранці всі сировинні товари знову зростають на тлі кліматичних проблем у Південній Америці та побоювань щодо можливого конфлікту між Росією та Україною.

В Agritel зазначили, що логістика залишається ключовим питанням, оскільки у всьому світі не вистачає транспортних засобів. У Китаї ціни на кукурудзу поновилися на Даляньській біржі.

Conab переглянув у бік зниження оцінку виробництва кукурудзи першого врожаю в Бразилії до 24,8 млн т з 29,1 млн т, прогнозованих минулого місяця. У п'ятницю експорт кукурудзи виявився вищим за очікування і склав 1 196 тис. т. Крім того, експорт сої виявився вищим за очікування і склав 1,2 млн т. Експорт пшениці опинився на верхньому кордоні очікувань — 452,600 тис. т.

Нагадаємо, що компанія «Кернел», основним бенефіціаром якої є Андрій Веревський, у другому кварталі 2022 фінансового року (жовтень-грудень) наростила обсяг експорту зерна з України на 45% до рекордного за всю історію кварталу показника в 3,5 млн т.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus