Названо найбільших українських постачальників насіння озимої м’якої та твердої пшениці

Для ринку кондиційного насіння озимої пшениці в Україні в 2021 р. було характерним підвищення попиту за рахунок збільшення його споживання холдинговими компаніями та великими й середніми товаровиробниками. 

Таку думку висловив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук, пише пресслужба

Крім того, на ринку насіння спостерігалося продовження щорічного поширення іноземної селекції, яка витісняє вітчизняну, а також низький рівень продажу кондиційного насіння у порівняння з країнами ЄС та іншими світовими лідерами.

Олександр Захарчук акцентував, що на ринку продажу насіння озимої м’якої та твердої пшениці у 2021 році працювали 235 вітчизняних та іноземних компаній, у тому числі 65 компаній займаються продажем насіння лише іноземної селекції.

Читати по цій темі: Перші партнери Syngenta в Україні, 1 тис. га земель під селекцію, 100 тис. кв. м складів: як працює «організм» агрокорпорації Степова

Зазначається, що найбільшим реалізатором насіння озимої м’якої та твердої пшениці є підприємство «Агропродсервіс», яке сертифікувало на продаж в Україні 5,2 тис. т. Їх частка у загально сертифікованому насінні склала 4,2%.

Зазначається, що на другому місці — «Агрофірма ім. Довженка» (структурна одиниця агропромхолдингу «Астарта-Київ»), там виробили та сертифікували 4,7 тис. т насіння пшениці. На третьому місці «Агроцентр «Раївський», де виробили та сертифікували 4,5 тис. т насіння.

До ТОП-10 реалізаторів цього виду агропродукції також увійшли:

Згідно з повідомленням, у 2021 році було вироблено та сертифіковано 120,9 тис. т насіння озимої м’якої та твердої пшениці, що на 14,5 % менше показника 2020 р. у 141,4 тис. т. З них насіння іноземної селекції ввезено 1,5 тис. т, а також вироблено на території держави 43,5 тис. т. Вітчизняне насінництво склало 75,9 тис. т, тобто 63% від загальних обсягів виробництва. При цьому частка насіння вітчизняної селекції порівняно з 2020 р. зменшилася на 3,2%.

Для забезпечення посівних площ, що зайняті під виробничими посівами, потрібно 1,5-1,6 млн т насіння озимої пшениці, зазначив експерт.

«Отже, ринок насіння озимої пшениці досить широко представлений як вітчизняними, так й іноземними сортами, що дає змогу сільськогосподарським товаровиробникам вчасно проводити сортооновлення та сортозаміну. При цьому більш адаптивними до умов вирощування в Україні є національні сорти вітчизняного насіння, які повною мірою можуть відповідати природно-кліматичним умовах їх вирощування», — підсумував Олександр Захарчук.

Нагадаємо, що на фоні можливих військових дій з боку Росії зерновий ринок України функціонує у стандартному режимі — логістика здійснюється, елеватори та переробні заводи працюють у штатному режимі, контракти на поставки також укладаються.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus