Ринок рослинних олій: ціни підтримуються зростанням прайсів на пальмову олію

Напруженість на кордоні України з Росією продовжує підтримувати ціни. У разі вторгнення Росії логістичні потоки, ймовірно, будуть серйозно порушені.

Про це повідомляють аналітики Agritel.

Зазначається, що ціни в Чикаго різко зростають на тлі несприятливих погодних умов для пшениці озимої в США, а також для сої та кукурудзи в Бразилії та Аргентині.

Зазначається, що ринок рослинних олій підтримується зростанням цін на пальмову олію, а також майже безперервним зростанням цін на сиру нафту.

За словами експертів, погода знову впливає на ринки: у деяких районах США спостерігаються виняткові умови, що зокрема ускладнює логістичні аспекти. Підтримка кукурудзи також надає стійкість цін на добрива.

«Ціни на карбамід знову зростають після різкого зниження, яке спостерігалося на початку року. Запаси етанолу зростають, ймовірно, внаслідок уповільнення споживання через Covid. В Аргентині Міністерство сільського господарства США переглянуло оцінку виробництва у бік зниження до 51 млн т із 54 млн т в останньому звіті USDA», — прокоментували аналітики Agritel.

За словами експертів, соєві боби, як і раніше, підтримуються дефіцитом вологи на півдні Бразилії та переважно Аргентини. Виробництво Бразилії може впасти нижче 130 млн т порівняно з 139 млн т в останньому звіті USDA. Соєві боби підтримуються стійкістю комплексу олійних культур, особливо пальмової олії, і зростанням цін на олію, що продовжується.

«Пшениця в п'ятницю не залишилася осторонь зростання цін, особливо в умовах напруженого геополітичного контексту, що зберігається, між Росією та Україною», — прокоментували аналітики.

Нагадаємо, що державне агентство Єгипту із закупівель продовольства (GASC) закупило 420 тис. т пшениці на міжнародних тендерах. Єгипетський покупець здійснив 2 масові закупівлі. Перша включає 60 тис. т української пшениці, 60 тис. т — російської, 60 тис. т — румунської. Відвантаження планується 5-15 березня.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus