Митна служба блокувала партію імпортних калійних добрив в Україну

На митниці почали застосовувати до імпортованих калійних добрив інший код УКТЗЕД, що призупинило їх ввезення до України напередодні нового аграрного сезону.

Про це розповів директор «Полвітагро-Україна» Дмитро Овчар у матеріалі «Наші гроші».

За його словами, попередні три роки фірма ввозила калійні міндобрива виробництва «Haifa Negev Tech. LTD» (Ізраїль) під митним кодом №3105. Але в жовтні партія міндобрив для крапельного зрощення овочів за цим кодом була зупинена митницею через звинувачення в використанні невірного коду.

«Продукція потрапила під визначення «контрабанда». Пізніше був зупинений імпортний вантаж фірми виробництва іншої ізраїльської фірми — ICL, що є великим виробником в галузі живлення рослин», — йдеться в матеріалі.

Повідомляється, що правоохоронці не поспішають подавати до суду для вилучення продукції. Хоча санкції статті 472 (Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення) передбачає не тільки конфіскацію, а й штраф в 100% вартості товару. Товар відправлено на склад СБУ, які теж долучені до розслідування.

За словами представників митної служби, фірма для операцій з калійними міндобривами повинна застосовувати код УКТЗЕД №2835 — нітрити. Така класифікація зробила з міндобрив товар подвійного призначення, що може бути використаним для виробництва, наприклад, вибухівки.

«Мова йде про те, що у 2004 році уряд Віктора Януковича включив нітрат калію до Єдиного списку товарів подвійного використання (постанова КМУ «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання»)», — йдеться в матеріалі.

За словами Дмитра Овчара, останні три роки фірма не стикалася на митниці зі схожою проблемою.

«Раніше митниця допомагала імпортерам з визначенням вірного коду УКТЗЕД для ввезення продукції і останні роки використовувався саме код №3105. Але в останні місяці код змінено, що, фактично, заблокувало поставки та змусило імпортерів нести додаткові витрати», — акцентує він.

Дмитро Овчар каже, що йому відомий випадок, коли зі схожою проблемою стикнулася інша фірма, що займається імпортом калійних міндобрив. І це не залежить від походження виробництва продукції.

За його словами, на митниці перевіряють і наступну партію калійних міндобрив, що були завезені фірмою. При цьому від простою контейнера та вантажівки фірма отримала близько 180 тис. грн збитків тільки за одну партію. Відтак, товар не розмитнений, а платежі до бюджету не сплачені. Ці дії щодо свого товару фірма оскаржила в суді.

Нагадаємо, розмір ринку азотних добрив збільшиться на четверть до 2025 р. Важливим фундаментальним чинником зростання ринку добрив стає запуск ринку землі. У свою землю аграрії вносять добрив більше, ніж в орендовану.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus