Маржа виробників продовжує падає попри зростання цін на продовольство

Витрати на виробництво продуктів харчування і так були високими, та зараз вони ще більше зростають, погрожуючи розхитати світову продовольчу інфляцію.

Про це йдеться в матеріалі «Маржа аграріїв падає. Чи загрожує світу глобальна криза продовольства?» на Latifundist.com з посиланням на дані Bloomberg.

Повідомляється, що ланцюжок поставок, який до цього порушила всесвітня пандемія, ускладнила її та привела до здорожчання доставки запчастин та необхідних товарів. Нині під час вторгнення рф призвела до різкого росту цін на пальне та добрива.

«Наразі інфляція настільки швидко збільшується, що, навіть попри зростання цін на продовольство, маржа у виробників все одно падає», — йдеться в матеріалі.

Зазначається, що ріст цін відбувається тоді, коли світ і так зіткнувся зі зростаючим дефіцитом продовольства після пандемії та посухи, які завдали шкоди врожаю у ключових регіонах вирощування. Так, у лютому ціни на продовольство зросли на 40% у порівнянні з показниками дворічної давності. І це абсолютний рекорд.

За словами американського аграрія Кріса Еджінгтона, який вирощує кукурудзу й сою на 3 тис. акрах (1,214 га) землі в штаті Айова, у звичайний рік на покриття витрат закладає близько $700-850 на акр. Цьогоріч ця цифра може досягти $1150. Більшість витрат складають позикові гроші. Аграрій має надію, що високі витрати йому допоможуть компенсувати ціни на зерно. Хоча ситуація може ускладнитися у будь-який момент.

Додається, що в тій самій Айові фермери платять за безводний аміак втричі більше, ніж ще 2 роки тому. В той час вартість карбаміду зросла на 143% і становить майже $930/т, а вартість дизельного палива збільшилася на 133% і становить $4,43 за галон (1 галон = 3,78 л).

«Жодна з них окремо не змінює ситуацію, але якщо скласти всі ці ціни разом, то ми залучатимемо більше доларів за ту ж маржу, що й рік тому. У нас набагато більше ризиків. Ми вклали багато коштів. І ми ледве виходимо на беззбитковість», — розповідає американський фермер Кріс Еджінгтон.

Повідомляється, що якщо аграрії не зможуть знайти шлях здешевлення своїх витрат, то змушені будуть скоротити своє виробництво. Відтак, криза в постачанні продовольства по всьому світу ще більше поглибиться.

Нагадаємо, підвищення цін на продукти харчування у світі у результаті війни в Україні може призвести до голоду та бунтів у 35 африканських країнах.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus