Деякі аграрії змінять вибір в бік інших культур для посівної — думка

Цьогоріч аграрії почнуть засіювати більш вигідними культурами залежно від пропозиції та регіону, аби забезпечити продовольчу безпеку в Україні.

Таку думку висловив керівник Спілки «Борошномели України» Родіон Рибчинський в матеріалі «Родіон Рибчинський: Фермерам варто сіяти гречку, овес і тверді сорти пшениці» на Kurkul.com.

Він сподівається, що аграрії посіють важливі для продовольчої безпеки країни гречку. Також окрім гречки аграріям варто сіяти овес і тверді сорти ярої пшениці.

«На ці культури буде попит. Попит буде і на тверду яру пшеницю, з якої роблять макаронні вироби. Нащо їх привозити з Італії чи ще звідкись, коли можна виробляти тут? Гречка, тверда пшениця і овес, — це те, на що є попит у переробників є, за що вони готові платити гроші», — каже Родіон Рибчинський.

За його словами, ми можемо перейти на самозабезпечення у виробництві гречки та макаронних виробів. Переробники вже готові це зробити, головне — щоб аграрії посіяли й виростили актуальні для цього культури.

Читати по темі: Гарячі проблеми українських аграріїв — ‎посівна кампанія 2022

Родіон Рибчинський додає, що нині борошномельні підприємства, що знаходяться на не окупованій території, працюють і завантажені на 100%. Окремі підприємства завантажені навіть більше своїх можливостей.

«На сьогодні жодних проблем із роботою борошномельних підприємств та потужностей з виробництва круп в Україні достатньо. Головне — забезпечити їх сировиною», — акцентує експерт.

Нагадаємо, аграрії Дніпропетровщини приступили до посівної кампанії. Усього в області планують засіяти понад 1 млн га землі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus