Уряд збільшив можливості отримати аграріям кредит на посівну —  Мінагропрод

Аби посівна у цьому році пройшла успішно, Кабмін розширив доступність до кредитних ресурсів та вніс зміни до постанови від 14 липня 2021 р. № 723.

Про це повідомляє пресслужба Мінагропроду.

«Оскільки через активні бойові дії певна кількість сільгосптоваровиробників не мають можливості реалізувати зібраний врожай 2021 року на експорт, склалась ситуація, що в них наразі не достатньо обігових коштів для проведення своєї господарської діяльності. Уряд розширив програму кредитування для аграріїв», — наголосив під час засідання Уряду Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Відтак, проектом постанови вносяться наступні зміни:

  1. встановлення строку дії державної гарантії для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів та за кредитами, що надаються суб’єктам господарювання — сільськогосподарським товаровиробникам — 1 рік;
  2. надання кредитування суб’єктам господарювання — сільськогосподарським товаровиробникам відповідно до пункту 16 виключно у вигляді кредиту (не поширюється на кредитну лінію);
  3. передбачено нову мету кредитування у рамках портфеля – для фінансування забезпечення посівів сільськогосподарських культур, у тому числі купівлі сільськогосподарської продукції (сільськогосподарських товарів), що підпадає під визначення груп 1-24 УКТ ЗЕД, а також добрив, засобів захисту рослин, пестицидів та агрохімікатів, паливно-мастильних матеріалів, запасних частин, основних засобів та нематеріальних активів, оплати праці, оренди нерухомого та рухомого майна, інших товарів (робіт, послуг), що використовуються суб’єктами господарювання – сільськогосподарськими товаровиробниками при здійсненні операційної діяльності;
  4. для кредиту, що надається суб’єкту господарювання – сільськогосподарському товаровиробнику згідно з пунктом 16 Порядку встановлено максимальний строк – до 1 року, а також максимальна сукупна заборгованість позичальника та учасників групи пов’язаних з ним контрагентів, — 1,5 млн гривень;
  5. розмір комісій — на покриття витрат банку-кредитора (не враховуючи плати за надання державної гарантії) на обслуговування кредиту не більше ніж 1 відсоток річних суми кредиту (для кредитів зі строком кредитування менш ніж 1 рік – до 1 відсотка разово).

«Ми створюємо всі умови, щоб сільськогосподарські товаровиробники мали необхідний їм ресурс та могли здійснити комплекс весняно-польових робіт повною мірою», — каже Микола Сольський.

Він додає, що за попередніми розрахунками, обсяг кредитних коштів для реалізації посівної кампанії становить 50 млрд гривень, які аграрії зможуть залучити на безвідсоткових умовах.

Нагадаємо, уряд вніс зміни до програми »Доступні кредити 5-7-9%» для проведення посівної

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus