Якщо не продати старий врожай зернових, новий обвалить ціну — думка

Іван Мірошніченко, трейдер зі стажем, колишній депутат
Іван Мірошніченко, трейдер зі стажем, колишній депутат
Джерело фото: Latifundist.com

До нового врожаю Україна може реалізувати близько 2,5 млн т зернових. Проте якщо блокада основних експортних шляхів триватиме задовго, ціни на новий врожай в Україні впадуть — тоді як у світі зростуть чи не у двічі.

Таку думку висловив трейдер та колишній депутат Іван Мірошніченко в матеріалі «Іван Мірошніченко: За рік світ чекає голод без українського зерна, олії та агропродукції» на AgroPolit.com.

За його словами, трейдери закуповуватимуть зернові, але виключно ті, які зможуть вивести з України. Експортувати через порти Європи (не важливо — північні чи південні) можна лише 5-10% всього обсягу старого врожаю. Офіційно говорять про експорт до ЄС близько 1 млн т зернових. Але перші поставки показали, що пропускна здатність портів та кордону в ЄС у 3 рази менше.

Читати за темою: Воєнні реалії: скільки зерна мають українські аграрії?

Він додає, що пропри складність, якщо налагодити експорт, то щомісяця можна буде експортувати 500-600 тис. т зернових до ЄС. До нового врожаю (за 4 місяці) з України можуть експортувати 2,5 млн т зернових. Цифра може коливатися в межах 500 тис. т.

«Якщо українські порти не розблокуємо, то новий врожай просто «накриє» старий. Тоді у світі зерно буде коштувати дуже дорого, а у нас — дуже дешево. Різниця може бути вдвічі за ціною», — акцентує Іван Мірошніченко.

Експерт зазначає, що Україні необхідно швидко повернутися на світові продовольчі ринки. Очевидний варіант — це виграти війну. Проте, при цьому міжнародна спільнота має допомогти. А наразі ніхто не робить адекватних кроків, щоб розблокувати експорт з України.

«Якщо нам заблокували наші морські порти, то міжнародники могли б заблокувати канали, проходи чи торгівельні ланцюги постачання для росії. Тим самим вони б допомогли Україні брати участь у світовій торгівлі. Але захід і партнери не роблять цього ні в частині АПК, ні в енергетиці, ні в інших сферах», — додав експерт.

Нагадаємо, Мінагропрод шукає шляхи експорту агропродукції через європейські морпорти.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus