Світові ф'ючерси на зернові знижуються — Barva Invest

Станом на 1 квітня ф'ючерси на пшеницю та кукурудзу у світі демонструють зниження. 

Про це повідомили аналітики Barva Invest на своєму каналі у Telegram.

Аналітики підкреслюють, що за підсумками п’ятничних торгів, травневий ф’ючерс на американську пшеницю знизився на $0,21 за бушель. Ціна на європейську пшеницю знизилась на €4,5 за т, а на чорноморську — на $1,5 за т.

Зазначається, що Алжир закупив 600 тис. т пшениці, а Саудівська Аравія оголосила тендер на закупку 335 тис. т. США відвантажили 95 тис. т пшениці і з початку сезону динаміка експорту відстає на 24% від минулорічних показників. 

«За офіційними даними у березні з України було експортовано 309 тис. т пшениці. Ціни на українському ринку після покриття потреб внутрішніх покупців показали зниження», — кажуть аналітики. 

Відтак станом на 1 квітня на світових біржах ф'ючерси на пшеницю укладалися наступним чином: 

  • травневий контракт пшениці на Чикаго (ZWK2) — $9,84 за бушель;
  • травневий контракт пшениці на Euronext (EBMK2) — €365,25 за т;
  • травневий контракт пшениці Black Sea (BWFK2) — $309,75 за т;
  • на внутрішньому ринку (СРТ 11,5%) — 7700-8400 грн за т.

Читайте за темою: Воєнні реалії: скільки зерна мають українські аграрії?

Додається, що травневий ф’ючерс на американську кукурудзу також знизився на $0,14 за бушель, тоді як на чорноморську — на $2 за т. Зниження спостерігалось на фоні спекулятивної торгівлі та очікувань ринку щодо достатніх запасів кукурудзи на американському ринку у найближчій перспективі.

«USDA очікує на зниження посівних площ кукурудзи в США у поточному сезоні до 89,5 млн акрів. Урожай кукурудзи в Бразилії в поточному сезоні очікується на рівні 118,1 млн т, що на 29% вище показників минулого сезону. США відзвітували про нові експортні продажі 136 тис. т кукурудзи», — коментують спеціалісти Barva Invest.

Вони додають, що за офіційними даними експорт кукурудзи з України у березні склав 1,1 млн т. На українському ринку ціни на кукурудзу залишаються під тиском через перевантаження логістики в напрямку західного кордону та через відсутність достатнього внутрішнього попиту, який міг би компенсувати ці проблеми.

Ф'ючерси на кукурудзу на світових біржах:

  • травневий контракт кукурудзи на Чикаго (ZCK2) — $7,35 за бушель;
  • травневий контракт кукурудзи Black Sea (BCFK2) — $364 за  т;
  • на базисі СПОТ, Ізов (DAT) — $230 за т.

Нагадаємо, аналітики звітують про те, що олійні тримаються на рівні, а пшениця — втрачає в ціні.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus