Форвардні ціни на ячмінь майбутнього врожаю зросли

На українському експортному ринку фуражного ячменю (базис FOB) минулого тижня спостерігалося зростання цін на зерно майбутнього врожаю.

Про це повідомляє «АПК-Інформ».

Зазначається, що підтримку цінам надають прогнози скорочення посівних площ під ярими та збиральних площ під озимими зерновими в цілому та під ячменем через проведення бойових дій в Україні.

За словами аналітиків, очікується, що валовий збір ячменю поточного року може зменшитися на 51% — до 4,6 млн т. В той час як загальні запаси ячменю врожаю-2021 всередині України станом ще на 1 лютого складали лише 1,26 млн т(За даними Latifundist.com, у зонах, де зараз ведуться активні бойові дії, станом на 1 лютого залишалося 0,59 млн т ячменю або 47% від загального обсягу).

Читати за темою: Воєнні реалії: скільки зерна мають українські аграрії?

«Тобто перехідні залишки вказаної зернової, на відміну від пшениці чи кукурудзи, будуть досить обмеженими. Все це привело до значного скорочення експортного потенціалу українського ячменю у 2022/23 МР. Навіть за умови налагодження експортного постачання зерна через сухопутні кордони України ячмінь суттєво поступатиметься показниками останніх сезонів», — йдеться в повідомленні.

Додається, що за підсумками минулого тижня індикативи цін пропозиції на фуражний ячмінь на базисі FOB із постачанням у липні-серпні з портів Чорного моря зросли в середньому на $5 за т, досягнувши $375-405 за т.

Нагадаємо, трейдер наголошує, якщо вчасно не продати старий врожай зернових, новий обвалить ціну. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus