Ф’ючерси на чорноморську пшеницю знизились попри прогрес на Дунайському напрямку

Котирування пшениці показали зниження після активного росту напередодні через низькі оцінки стану посівів в США. Травневий ф’ючерс на американську пшеницю знизився на $0,21 за бушель.

Про це повідомили аналітики Barva Invest на своєму каналі у Telegram.

За словами трейдерів, ціна на європейську пшеницю знизилась на €1,5 за т, а на чорноморську — $2,25 за т. Ринок активно слідкує за погодними прогнозами та дуже чутливо реагуватиме на покращення ситуації з опадами.

Експорт пшениці з ЄС з початку сезону досяг 21,26 млн т, у порівнянні з аналогічними показниками минулого сезону на рівні 22,08 млн т.

«На внутрішньому ринку ситуація залишається без суттєвих змін. Певний прогрес спостерігається в налагодженні експортних шляхів на Дунайському напрямку, проте логістика залишається напруженою», — йдеться в повідомленні.

Ціни на пшеницю з поставками у травні (станом на 20 квітня) на світових біржах склали:

  • на біржі Чикаго — $10,99 за бушель;
  • на біржі Euronext — €399,5 за т;
  • на базисі Black Sea — $388,5 т;
  • внутрішній ринок (СРТ 11,5%) — 6000-7600 грн за т.

Додається, що після досягнення рекордних значень за останні 10 років котирування кукурудзи показали незначне просідання. Травневий ф’ючерс на американську кукурудзу знизився на $0,09 за бушель, а на чорноморську знизився на $1,5 за т. Основними драйверами ринку продовжують бути повільний старт посівної кампанії в США та заблокована пропозиція з України.

Трейдери відзначають, що динаміка імпорту кукурудзи в ЄС з початку сезону досягла 12,77 млн т, у порівнянні з показниками минулого сезону нарівні 12,61 млн т.

«На українському ринку ситуація залишається напруженою через перевантажені прикордонні переходи», — коментують експерти.

Ціни на травневі ф’ючерси на кукурудзу на світових біржах:

  • на біржі Чикаго — $8,04 за бушель;
  • на базисі Black Sea — $35,5 за т;
  • на базисі СПОТ, Ізов (DAT) — $240 за т.

Нагадаємо, надлишкова пропозиція продовжувала тиск на ціни зернових та олійних на минулому тижні. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus