Банки відмовляються кредитувати аграріїв з областей, де йдуть бойові дії
Банки не адаптувалися до умов воєнного часу і продовжують в оцінці ризиків клієнтів використовувати принципи мирного часу. Зафіксовані випадки коли аграріям, котрі знаходяться в регіонах бойових дій, відмовляли в кредитуванні.
Про це йдеться в матеріалі «На яких умовах банки надають кредити на посівну і чи можуть на них розраховувати аграрії із зони бойових дій» на Latifundist.com.
Зазначається, що про це повідомила «Всеукраїнська аграрна рада». Нею були зафіксовані випадки, коли банки відмовлялися кредитувати аграріїв із Миколаївської, Харківської, Чернігівської, Київської областей та інших регіонів, в яких відбувалися або відбуваються бойові дії. Її представники навіть звернулися в Мінагрополітики з питанням, щоб хоча б державні банки змінили свою політику щодо оцінки ризиків.
Відмічається, що про дану проблематику наголосили й в компанії «Адама Україна». Нещодавно вона оприлюднила звернення, в якому закликала українські банки «вийти із зони комфорту».
За словами генерального директора «Адама Україна» Дмитра Кашпора, компанія запропонувала банкам новий фінансовий інструмент: розподілити ризики, де за 20% фінансування, які не покриті гарантіями держави, може поручитися виробник ТМЦ.
«Ми проаналізували ситуацію і запропонували інструмент, коли ми даємо корпоративну гарантію у 20%, а інші 80% тіла кредиту закриває держава. В кінцевому результаті банк немає ризиків. Але нам відмовили і в державних, і в комерційних банках. Сказали, що не зацікавлені в розширенні свого кредитного портфеля в цих зонах, але готові фінансувати окремі запити. Тобто банки пішли заробляти і завойовувати клієнтів на заході країни», — зазначив керівник.
Додається, що якщо подивитися на статистику, то станом на 7 квітня Донецька, Житомирська, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Чернігівська області не отримали жодного кредиту за «Державною програмою портфельних гарантій 80%».
Нагадаємо, що за даними Мінагрополітики аграрії отримали кредити на майже 9 млрд грн.