Український дипломат оприлюднив схему «‎легалізації» краденого росією зерна: кінцевий пункт призначення Туреччина

росія придумала схему, як реалізовувати вкрадене українське зерно Туреччині. Продукцію спочатку транспортують в порти рф, а потім везуть на продаж з підробленими документами.

Про це розповів посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв'ю порталу «‎Укрінформ».

За його словами, агресор краде українське зерно, завозить автотранспортом до Севастополя, звідки вивозять кораблями в російські порти, після чого воно вже йде за підробленими документами, немов це російське зерно. 

«‎Якби воно заходило за документами з Севастополя або Херсона, ніхто б його не приймав. Оскільки удають, що завозять з Краснодара або Новоросійська, то для турецьких органів порушення немає. Це створює небезпечний прецедент. І ми повинні такі дії РФ припинити", — акцентував Василь Боднар.

Посол України в Туреччині додає, що українська сторона фіксує і документує кожну крадіжку зерна. Так, Київ вже відправив Анкарі перелік суден, які використовуються росією і третіми особами для нелегального експорту поцупленої продукції, в тому числі в турецькі порти. Анкара пообіцяла взяти це до уваги й розібратися в ситуації.

Нагадаємо,  що росія навмисно блокує українські порти та морські шляхи у Чорному морі для вивозу зерна з України, а також перешкоджає вивезенню залізницею, завдаючи ракетних ударів по елеваторах та залізничній інфраструктурі. Кремль прагне спровокувати голод в африканських країнах, який призведе до хвилі міграції в Європу, сподіваючись чинити таким чином тиск на ЄС. Кремлівські високопосадовці вимагали зняти з рф санкції, введені за війну в Україні, в обмін на розблокування українських портів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus