Україна відновила відшкодування ПДВ експортерам — Данило Гетманцев

Україна відновила відшкодування експортерам податку на додану вартість після чотиримісячної перерви. 

Про це заявив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише «‎Рада». ‎ 

«‎На жаль, ми вимушені були зупинити систему відшкодування на чотири місяці. Але війна диктує свої умови, і тому, дійсно, держава завинила бізнесу ПДВ, яке сьогодні починає вже відшкодовувати»‎, — заявив Гетманцев.

За його словами реєстрація податкових накладних відбувається у штатному режимі, 

Читайте також: «‎Експортери залишилися за бортом, або Що відбувається на ринку трейдинга?»‎ 

Водночас депутат підкреслив, що держава не допустить шахрайства з ПДВ.

«Ми не дамо можливості у воєнний час займатися мародерством з основним податком. Але, з іншого боку, всі чесні бізнеси, всі чесні бізнесмени без будь-яких обмежень отримають і відшкодування, і будуть користуватися системою відповідно до законодавства», — запевнив політик. 

Та додав, що, за його даними, підприємці найближчим часом отримають 9,5 млрд грн відшкодування податку на додану вартість за січень. Заборгованість за січень і лютий нині становить близько 20 млрд грн.

Нагадаємо, раніше голова наглядової ради ГК «Прометей» Рафаель Гороян висловив думку, що призупинення відшкодування ПДВ експортерам могло знищити зерновий бізнес.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus