ДНК-тестування для зерна: Британія допоможе відрізняти російське зерно від краденого в Україні

Британія надасть технологію для перевірки пшениці, аби вкрадене росією українське зерно на тимчасово окупованих територіях не потрапило на світовий ринок.

Про це заявив міністр охорони довкілля Британії Джордж Юстіс, пише Financial Times.

За його словами, Велика Британія підтримує спроби України сформувати сухопутний міст для полегшення експорту зерна. 

Він також додав, що наразі дуже небезпечно намагатися ввести кораблі в Чорне море, оскільки акваторія замінована, а Україна закрила свої порти з міркувань безпеки.

Читайте також: «‎Війна закінчилась, чи скоро Україна поверне позиції на зерновому ринку? Прогнозуємо з професором з США»‎ 

«‎Інша дуже сумна річ, яку ми бачимо, це те, що Росія краде пшеницю. Ми повинні мати можливість перевірити походження пшениці. Велика Британія є світовим лідером у тому, щоб перевірити походження, точний регіон, у якому була вирощена культура, шляхом тестування ДНК. Це те, що ми зробили доступним. Ми беремо це в роботу, 1,5 мільйона фунтів стерлінгів на підтримку цієї роботи»‎, — сказав міністр охорони навколишнього середовища Великої Британії.

Нагадаємо, що журналіст Осман Пашаєв зафіксував факт вивантаження в турецькому порту зерна, ймовірно українського походження, з російського балкера «Михайло Ненашев».

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus