На Херсонщині ростовські вірмени вивозять українське зерно — розслідування

В Україні збиральна кампанія озимих увійшла в активну фазу. На тимчасово окупованих територіях вона теж проходить. На російських зернових пабліках безліч оголошень з пошуку зерновозів, які б могли перевозити крадене або куплене за безцінь зерно з тимчасово окупованих територій до Криму або у великі російські міста.

Про це йдеться у матеріалі «Закупкою зерна на Херсонщині керують ростовські вірмени, або Як Латифундист зерновози в оренду здавав» на Latifundist.com.

Зазначається, що журналісти сайту Latifundist.com провели спеціальне розслідування та дійшли висновку, що орендою автомобілів та закупкою зерна завідують «ростовські вірмени».

«Ще раніше від знайомого фермера з тимчасово окупованої території ми почули, що в Херсонській області закупка зерна в руках «ростовських вірменів». Мовляв, хтось намагався вивезти зерно до Криму, то в Армянську у нього забрали 5 машин зерна», — з'ясували журналісти.

Щодо цін на зерно, то вони приблизно такі:

  • пшениця — $90/т за продовольчу;
  • кукурудза — $75/т;
  • соя — $250/т;
  • ячмінь — $60/т.

Відомо і про активізацію російських трейдерів. Місцевим фермерам почали приходити ідентичні повідомлення, що може означати — працюють вони з українськими базами даних. 

Читайте також: «‎Як росіяни перевозять до Туреччини крадене українське зерно: маршрут та схема легалізації»

Цікаво, що не всі російські трейдери готові їхати на окуповану територію і просять привезти зерно у Джанкой або Армянськ. Скоріш за все вони бояться, що потраплять до списку компаній, які крали українське зерно.

Нагадаємо, що за результатами переговорів у Стамбулі делегацій України, росії, Туреччини та ООН, були узгоджені основні технічні питання.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus