Названі умови для страхування суден, які заходитимуть в українські порти за зерном

Страхування суден, що йдуть для вивезення українського зерна, можливе лише якщо будуть організовані міжнародні військово-морські ескорти та чітка стратегія боротьби з морськими мінами.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що морські страховики Lloyd's of London і ширший лондонський ринок комерційного страхування очікують на додаткові гарантії, враховуючи потенційні збитки, пов'язані з кожним судном.

«Має бути супровід, мінні тральщики, щоб андеррайтер міг сказати: «Це дало нам впевненість, що це не просто авантюра». Зараз це просто авантюра, ви не зможете піти», — сказав учасник ринку.

Відзначається, що прийнятний супровід може бути забезпечений спільними українськими та російськими кораблями, ООН чи нейтральною державою, такою як Туреччина. 

Читайте також: «‎Зерно під конвоєм, або Як в історії військові конвої допомагали перевозити вантажі»‎ 

Додається, що сьогодні очікується підписання угоди між росією, Україною, Туреччиною та ООН, спрямованої на відновлення транспортування зерна з України через Чорне море.

Нагадаємо, що експорт зерна з території України відбуватиметься через три порти — «‎Одеса»‎, «‎Південний» та «Чорноморськ‎». Такий план було погодженого минулого тижня у Стамбулі.  

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus