Індія відновить імпорт соняшникової олії з України — Bloomberg

Індія, найбільший у світі імпортер харчової олії, ймовірно, відновить імпорт соняшникової олії з України з вересня після п’ятимісячної перерви.

Про це пише Bloomberg.

Індія планує імпортувати 50 – 60 тис. т завдяки розблокуванню українських портів, говорить головний виконавчий директор Sunvin Group Сандіп Баджорія За його словами, вантажі, швидше за все, будуть відвантажені у морських портах Одеса та Чорноморськ.

«Ми почали отримувати пропозиції на серпневі поставки, але все залежатиме від наявності судів. Україна має достатні запаси олійних культур для переробки»‎, — сказав Баджорія.  

Зазначається, що дозвіл уряду Індії щодо безмитного імпорту 2 млн т соняшникової олії щорічно в цьому та наступному фінансових роках підвищить попит. 

Читайте також: «‎Олійні в умовах війни: посів, залишки, переробка, умови зберігання»‎ 

Повідомляється, що Індія закупила 1,89 млн т соняшникової олії в році, що закінчився жовтнем. Україна забезпечила майже 74% цих обсягів, а Аргентина та рф — по 12%. Разом з тим, Індія також збільшить закупівлю пальмової олії після падіння цін. 

Виконавчий директор Sunvin Group додав, що імпорт найбільшим покупцем зросте до 800 тис. т у вересні з 750 тис. т у серпні. За його словами, це в основному пов'язано з підвищеним попитом на смажену їжу під час фестивалів і тим, що зараз пальмова олія набагато дешевша у порівнянні з іншими оліями.

Зазначається, що Україна з квітня припинала експорт соняшникової олії до Індії через війну. 

Нагадаємо, що МХП на 39% збільшив експорт соняшникової олії.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus