Саймон Чернявський

Ексвиконувач обов'язків голови правління «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ)
15325
Вік: 53 роки

Профіль LinkedIn

Освіта

 • 1988-1992 рр. — закінчив коледж Вассар (США), отримавши ступінь бакалавра у галузі міжнародних відносин та російської мови;
 • 1996 р.  отримав ступінь MBA (магістр бізнес-адміністрування) у міжнародній бізнес-школі INSEAD.

Кар'єра

 • 1992-2006 рр.  робота на різних управлінських посадах у сфері товарів масового споживання;
 • 2006-2008 рр.  заступник директора з виробництва сільськогосподарської компанії Black Earth Farming (Росія);
 • 2008-2011 рр.  перший заступник директора «РоАгро» (Україна);
 • 2011-2015 рр.  генеральний директор агрохолдингу HarvEast Holding (Україна);
 • 4 лютого 2015 р.  призначений генеральним директором «Мрія Агрохолдинг»;
 • листопад 2018 р.-травень 2019 р.  генеральний директор CFG/«МРІЯ»;
 • грудень 2019-квітень 2020 рр.  в.о. голови правління «Державної продовольчо-зернової корпорації» України (ДПЗКУ).


Інтерв'ю


Про особисте

 • Музика: У машині я люблю слухати класичну музику. Колись навчався грати на фортепіано, тож люблю Шопена, Моцарта. Слухати доводиться диски, оскільки ні в Україні, ні в Росії немає FM-станції із класичною музикою. Це наштовхує мене на думку, що, мабуть, класику слухають мало хто.
 • Російська мова: Мій дід емігрував з Одеси, ще до революції... Він був музикантом, віолончелістом, і свого часу вирушив до Лондона вчитися в консерваторії. Згодом став англійцем... А я почав вивчати російську мову в коледжі. По-перше, мені було цікаво дізнатися про своє коріння, а по-друге, за часів перебудови російська тема була перспективним напрямком. А тепер я вже майже 20 років працюю на території колишнього СРСР.
 • Їжа: Поїсти я люблю. У мене мама кулінар, автор кулінарних книг, тому гастрономія мене супроводжує з дитинства, все життя… Я захоплююся цим, сам люблю готувати, обожнюю гарне вино, гарні ресторани. Улюблена страва? Напевно, просто смачний риба-стейк, великий шматок м'яса з овочами. А готувати можу супи, другі страви, діти із задоволенням їдять їх.
 • Сім'я: Я людина сімейна і свою сім'ю дуже люблю. Люблю проводити час із сім'єю, грати з дітьми. Це дає мені заряд енергії, яка потрібна в бізнесі. Є якась взаємодоповнюваність. Якщо ти на роботі тверда людина... Це зі мною буває. Я не люблю неконкретність, непрофесіоналізм, я досить нетерпимий до слабкостей інших людей. Можу висловитись досить агресивно. Але вдома я зовсім інший.
 • Здоров'я: Коли пройдено межу 40-річчя, починаються проблеми, пов'язані з тим, що організм сповільнюється, старіє, і ти розумієш: для того, щоб прожити 80 років, хоча б 80 років, ти маєш у чомусь себе обмежувати, якісь речі регламентувати. Це важко. Я така людина, якій потрібно все й одразу.
 • Мотивація: Мене мотивує зримий результат моєї праці. Я бачу людей, життя яких дуже важке. Для одних велике значення мають 100 доларів, для інших – 1000 доларів. І наша компанія може допомогти їм, може дозволити їм краще жити, мати якесь майбутнє. І другий момент – особисті амбіції. Я навчався разом з талановитими людьми, які стрімко піднімаються кар'єрними сходами, роблять щось цікаве, і мені хочеться теж довести собі, що я здатний на злети.
 • Вчителі: Я вчуся не у якихось захмарних мудреців, а у людей, які довкола мене, які своїм талантом, працею, мудрістю вирішують загальні проблеми. Кумирів у бізнесі я не маю.

 Як досягти успіху?

 • Перше — треба поставити собі чітку мету та розуміти поетапний план її впровадження. Не треба мріяти, треба чітко розуміти, куди йдеш.
 • Друге — не варто складати жодних планів, поки немає визначення з фінансуванням. Фінансування диктує все, потрібно чітко розуміти, скільки тобі треба та скільки ти зможеш повернути.
 • Третє — потрібно знайти партнерів, удвох чи втрьох завжди набагато легше, ніж одному.
 • Четверте  треба займатися тим, чим любиш, а не тим, чим видається вигідним. Якщо у людини особиста пристрасть, то все вийде на найвищому рівні.
 • І п'яте — треба з кредиторами вчасно розраховуватися, тому що репутація на ринку фінансування може дуже різко зіпсуватися і потім точно нічого не вийде.

Хобі

 • У вільний від роботи та інших турбот Саймон дуже любить готувати.

«У нас існує традиція недільного сімейного обіду, коли я виступаю в ролі шеф-кухаря», — розповідає він.

Свою любов до кулінарії Чернявський пояснює так: «Це у нас сімейне. Коли я був дитиною, моя мати (Anne Willan) відкрила кулінарну школу в Парижі, якій вона присвятила 10 років». До школи приїжджали кухарі з Америки вивчати європейську кухню, а коли сім'я переїхала до США, мама Саймона почала писати книги про кулінарію. Вона авторка понад 100 книг і досі бере участь у світових кулінарних шоу.

Перевагу Чернявський віддає європейській кухні.

«Я, звичайно, вмію варити борщ, але волію, коли його готують справжні знавці цієї страви. Тому якщо я вирішив приготувати суп, то скоріше зроблю крем-суп із овочів зі спеціями або овочевий суп зі спагетті», — каже він.

 Візитна картка свого кулінарного таланту Саймон називає Le gratin dauphinois.

«Це запечена картопля з молоком та сиром. У цій страві є певні нюанси: спочатку необхідно зварити картоплю у молоці, щоб вивести звідти крохмаль. Потрібно точно вловити момент, коли картопля зварена до напівготовності, а потім викладати для запікання на деко», — каже він.

З м'ясних страв найкраще кулінару вдається запечена нога ягняти з часником та розмарином.

Продукти для своїх страв Саймон вибирає особисто. «Я завжди сам ходжу на ринок і в супермаркет, сам купую та обробляю м'ясо. Часто буває так, що спочатку я дивлюся, що є зі свіжих продуктів на ринку, а потім приймаю рішення, що готувати», — каже він.

Топменеджер HarvEast упевнений, що якби не нинішня сфера діяльності, то кулінарія могла стати його покликанням.

«Коли мені було 14 років, ми з мамою навіть їздили до Швейцарії до Інституту ресторації та готельного бізнесу, щоб з'ясувати, як туди вступити на навчання. І якийсь час я вірив, що я слідами мами займуся кулінарією», — розповідає Чернявський.

Аграрій не виключає, що колись відкриє свій ресторан.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел
Оновлено 21 лютого 2022