Сварог Вест Груп

Рослинництво, тваринництво, садівництво, насінництво
41507

Корпорація «Сварог Вест Груп» — аграрна компанія України, яка спеціалізується на рослинництві, насінництві, тваринництві та ін.

Земельний банк — 40 тис. га.

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Хмельницька, Житомирська, Чернівецька області.

Згідно з аналітичною системою YouControl, бенефіціарний власник — Олександр Васильович Буряк.

Голова Ради директорів «Сварог Вест Груп» — Микола Агарков.

«Сварог Вест Груп» у Facebook

Профіль бізнесу «Сварог Вест Груп»

Рослинництво

Читати по темі: Николай Агарков: В «Свароге» существует диктатура в одном — в технологии

Умовно територія діяльності корпорації поділяється на Північний, Південний та Центральний регіони. У «Сварогі Вест Груп» в основному використовується класична технологія вирощування сільськогосподарської продукції.

Компанія вирощує:

 • традиційні культури — соняшник, цукрові буряки, кукурудза, озима пшениця, соя;
 • нішеві (6,25%) — льон, голонасінний гарбуз, квасоля, пивоварний ячмінь, лікарська ромашка та ін.

Читати по темі:АгроПолигон Сварог Вест Груп: штирийская тыква порадовала, несмотря на погодные сюрпризы

«Сварог Вест Груп» також розвиває органічне землеробство (2,5 тис. га), для якого створено окреме підприємство «Лотивка-Органік».

Урожайність культур у 2018 р. склала (у заліковій вазі):

 • озима пшениця — 6,81 т/га;
 • яра пшениця — 3,17 т/га;
 • кукурудза — 10,63 т/га;
 • соя — 3,58 т/га;
 • пивоварний ячмінь — 5,78 т/га;
 • квасоля — 2,56 т/га;
 • цукровий буряк — 51,2 т/га;
 • озима пшениця (оброблялася за органічною технологією) — 4,81 т/га.

Читати по темі: В Сварог Вест Груп объявили о старте уборочной кампании 2019

Парк сільгосптехніки

Технічний парк агрохолдингу налічує близько 600 одиниць техніки — Case IH, John Deere, Fendt, New Holland, Claas, Horsch, A3 Tech. Також компанія впроваджує у агровиробництво системи точного землеробства.

«Сварог Вест Груп» у 2019 р. закупила нову техніку в рамках лізингових угод:

 • 4 самохідні обприскувачі Berthoud Raptor 4240;
 • 2 сівалки Horsch Maestro 16 SW;
 • 5 посівні комплекси Horsch Pronto 6 DC PPF;
 • тракторами John Deere: 6 — 8345 R та 2 — Premium 6135 B.

«Сварог Вест Груп» поповнила свій технічний парк сучасними сільгоспмашинами - комбайнами CLAAS Lexion 760. У рамках розширення техпарку було придбано 8 комбайнів CLAAS Lexion 760.

Елеватори

Читати по темі:Элеваторы «Сварог Вест Груп»

«Сварог Вест Груп» має 9 хлібоприймальних підприємств загальною потужністю 400 тис. т. Також використовується аргентинська технологія зберігання зерна на полях у поліетиленових рукавах.

З метою запровадження повного циклу доопрацювання нішевих культур з урахуванням потужностей насіннєвого заводу підприємства побудований цех із доопрацювання нішевих культур.

Тваринництво

Тваринництво у «Сварог Вест Груп» представлене двома підприємствами: «Подільський господар» (Шепетівський та Красилівський райони Хмельницької області) та «Мирне» (Сокірянський та Кіцманський райони Чернівецької області), що об'єднують 10 молочно-товарних ферм. Обидва підприємства мають статус племінних.

Поголів'я ВРХ становить близько 9 тис. голів, включаючи 4,3 тис. дійного стада. За добу корпорація отримує 65 т молока екстра класу та постачає його підприємствам «Молокія», «Рошен», «КОМО».

У 2017 р. валовий надій становив 23,49 тис. т/рік, у 2018 р. — 24,33 тис. т/рік.

Тваринницькі господарства корпорації мають статус племінних заводів з розведення української білоголової та української червоно-рябої молочної породи, а також племінного репродуктора з розведення української чорно-рябої молочної породи.

Садівництво

Площа садів становить 505 га.

Компанія займається вирощуванням яблук сортів Айдаред, Джонаголд, Чемпіон, Глостер, Голден Делішес, Ренет Симеренко та ін. (84% площ) та груш — Листопадська та Яблунівська (16%). Також на 22 га вирощують кісточкові — сливу, абриків, аличу, черешню.

«Сварог Вест Груп» також займається вирощуванням малини (1,64 га).

Вся вирощена продукція зберігається у фруктосховищах загальною потужністю 9,8 тис. т.

Для добрива саду використовується біогумус власного виробництва.

Насінництво

У корпорації «Сварог Вест Груп» функціонує насіннєвий завод з очищення, калібрування, протруювання та фасування насіння зернових, круп'яних та бобових культур у с. Лотівка Шепетівського району Хмельницької області.

«Сварог Вест Груп» ввів в експлуатацію насіннєвий завод «Лотивка-Еліт» у 2012 р.

Продуктивність заводу — до 15 т/годину.

Насіннєва лінія складається з наступних послідовних блоків:

 • силосів (8 шт) місткістю 4 тис. т та ангарів місткістю 4 тис. т;
 • блоку попереднього очищення зерна;
 • трієрного блоку, де відбувається остаточне очищення насіння від великих та дрібних домішок;
 • гравітаційного сепаратора (або вібропневмостола), де насіння поділяється за питомою вагою;
 • блоку протруювання;
 • дозуючого блоку;
 • блоку фасування та затарювання.

Насіннєве господарство «Лотивка Еліт» занесено до Державного реєстру виробників насіння та садівничого матеріалу та має право на вирощування та реалізацію базового, сертифікованого насіння озимої пшениці та сої.

«Сварог Вест Груп» вирощує та допрацьовує насіння у партнерстві з насіннєвими компаніями Saatbau, Syngenta, Prograin, KWS, Saaten Union, Limagrain та Probstdorfer.

Соціальна відповідальність

Читати по темі: Бизнес-завтрак с HR-директорами UkrLandFarming, МХП, Астарты, Сварог Вест Груп

З 2006 р. у корпорації діє програма соціальних інвестицій «З людьми та для людей».

Підтримка територіальних громад охоплює:

 • освіта — забезпечення загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів спортивним інвентарем та підручними матеріалами, проведення ремонтних робіт у приміщеннях, забезпечення оргтехнікою та ін.
 • духовність — ремонт та реконструкція, будівництво та благоустрій церковних споруд, співорганізація літніх таборів при церковних установах, співорганізація та фінансова підтримка походів до священних місць та ін.
 • культуру — проведення поточних та капітальних ремонтів приміщень у сільських будинках культури, закупівля комп'ютерної техніки, мультимедійного та музичного обладнання та ін.
 • медицину — ремонт та реконструкція приміщень медичних установ, забезпечення установ медичним обладнанням, придбання спеціалізованого транспорту та ін.
 • спорт — забезпечення команд та установ спортивним інвентарем та формою, організація спортивних змагань, фінансова підтримка учасників районних, всеукраїнських та міжнародних спортивних змагань та ін.
 • підтримку військових — ремонт військової техніки, закупівля спеціалізованого обладнання, одягу та засобів захисту, підтримка сімей загиблих.

Також корпорація надає адресну допомогу — виділення коштів на дороге лікування тяжкохворих людей, допомогу сім'ям, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій, багатодітним та малозабезпеченим сім'ям.

З липня 2018 року стартувала «Програма страхування власників земельних паїв. Головне завдання програми — надати орендодавцям дієві ресурси та інструменти, які допоможуть отримати якісне та своєчасне медичне обслуговування зі страхових випадків

«Сварог Вест Груп» у рейтингах

2018 р. — п'яте місце у рейтингу ТОП-10 роботодавців в АПК України 2018.

2018 р. — десяте місце у рейтингу органічних агрокомпаній України.

Історія розвитку «Сварог Вест Груп»

Читати на тему: Сварог 2.0: Агрохолдинг в новом формате

2003 р. — на базі Шепетівського цукрового комбінату сформовано аграрне відділення для забезпечення виробництва цукрових буряків.

2004-2005 — земельний банк зріс з 4 до 13 тис. га. Компанія починає займатися м'ясо-молочним тваринництвом та формує МТС.

2006 р. — 27 грудня офіційно зареєстровано корпорацію «Сварог-2006» із земельним банком 21 тис. га, до складу якої увійшли 6 сільгосппідприємств Хмельницької області. Компанія почала займатися овочівництвом.

2007 р. — корпорація розширила бізнес на Чернівецьку область та збільшила зембанк до 42 тис. га. Новий напрямок в агровиробництві - садівництво. Введено в експлуатацію сучасний молочно-товарний комплекс у с. Медведівка (Шепетівський район, Хмельницька область).

2008 р. — компанія провела ребрендинг та отримала нову назву «Сварог Вест Груп». Зембанк зріс до 51 тис. га.

2009 р. — агрохолдинг наростив зембанк до 55 тис. га, вийшов зі своєю продукцією на зовнішні ринки, ввів в експлуатацію два сучасні фруктосховища. Стартували юридична реструктуризація компанії, міжнародний аудит та перехід на МСФЗ (Deloitte).

2011 р. — за рахунок приєднання ще низки господарств у Хмельницькій області зембанк компанії склав 70 тис. га. Введено в експлуатацію ще один молочно-товарний комплекс у с. Саверці (Шепетівський район, Хмельницька область). Завершено юридичну реструктуризацію.

2012 р. — корпорація наростила земельний банк до нинішнього розміру – 80 тис. га. «Сварог Вест Груп» побудував власний та найпотужніший у Західній Україні насіннєвий завод. Також введено в експлуатацію сучасне фруктосховище та лінія з виробництва соків із власної сировини.

2013 р. — компанія починає обробляти землі у Житомирській області. Введено в експлуатацію чергове фруктосховище та збільшено елеваторні потужності.

2014 р. — «Сварог Вест Груп» запустив програму з вирощування та доопрацювання нішевих культур (квасоля, гарбуз голонасінний, льон, гірчиця) у промислових масштабах. Створено автоматизовану систему управління в режимі реального часу Argo.

2015 р. — отримано сертифікат для експорту продукції до Китаю. Введена в експлуатацію нова технологічна лінія для гарбузового насіння.

2016 р. — корпорація «Сварог Вест Груп» активно інвестує в інноваційні розробки у сфері IT та біотехнологій.

2017 р. — 2 березня у корпорації відбулася реструктуризація системи управління. Компанія стала володарем почесного звання «Лідер року 2017».

2018 р. – у Хмельницькій області «Сварог Вест Груп» розмістив 6 дощувальних машин від 300 м до 650 м для зрошення 350 га посівів кукурудзи селекції KWS.

2019 р. — «Сварог Вест Груп» закупила 19 одиниць нової сільськогосподарської техніки в рамках лізингових угод та 8 комбайнів CLAAS Lexion 760.

Лютий 2020 р. — АМКУ дозволив компанії «Епіцентр К» купити підприємство «Хмельницьк-Агро», яке входить до «Сварогу Вест Груп».

Читати по темі: Эпицентр К купил агропредприятие Сварога с 40 тыс. га.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Буряк Александр Васильевич
Собственник компании
Буряк Сергей Васильевич
Собственник компании
Домина Роман Ярославович
Член Совета директоров, директор Департамента информационных технологий
Беркун Александр Яковлевич
Независимый директор, член Совета директоров корпорации

Команда

Харусь Петр Васильевич
Директор семенного завода «Лотовка Элит» компании
Пыхтарь Сергей Михайлович
Заместитель финансового директора Корпорации