Експерт розповів про реалії «зеленого фінансування» в Україні
Інвестуючи в енергозберігаюче обладнання та сучасну агротехніку, що має менший шкідливий вплив на довкілля, можна зекономити в довгостроковій перспективі.
Розповідає директор з корпоративного бізнесу та агрі-агро Credit Agricole Bank Александр Чеснакофф в матеріалі «Александр Чеснакофф: За останні 5 років фінансова грамотність аграріїв зросла» на Latifundist.com.
За словами Александра Чеснакоффа, банк хоче досягти 10% частки зеленого фінансування у кредитному портфелі корпоративного бізнесу до 2025 року. Для цього планують підтримувати проекти у галузі відновлюваної енергетики та працювати над оцінкою компаній по критерію ESG (екологічного, соціального та корпоративного управління).
«Поки в Україні такого мало. Але ми до цього обов'язково прийдемо. Клієнти повинні усвідомити, що, інвестуючи, наприклад, в енергозберігаюче обладнання, зможуть зекономити в довгостроковій перспективі», — розповідає Александр Чеснакофф.
За його словами, банк стимулює клієнтів купувати техніку в рамках програми ЄБРР, згідно з якою вони можуть отримати кешбек 10% від суми фінансування.
«В угоді є перелік об'єктів фінансування — це сучасна агротехніка, що має менший шкідливий вплив на довкілля, економна у споживанні пального, менше ущільнює ґрунт. Напроти назви певної техніки можна побачити зелений листочок — він називається GET (green economy taxation) і визначається за рівнем викидів та впливом техніки на довкілля», — розповідає фінансист.
В Credit Agricole Bank вважають, що клієнти обиратимуть «зелену техніку», адже отримання фінансової вигоди важливе для клієнтів.