Експерт розповів про реалії «зеленого фінансування» в Україні

Інвестуючи в енергозберігаюче обладнання та сучасну агротехніку, що має менший шкідливий вплив на довкілля, можна зекономити в довгостроковій перспективі.

Розповідає директор з корпоративного бізнесу та агрі-агро Credit Agricole Bank Александр Чеснакофф в матеріалі «Александр Чеснакофф: За останні 5 років фінансова грамотність аграріїв зросла» на Latifundist.com.

За словами Александра Чеснакоффа, банк хоче досягти 10% частки зеленого фінансування у кредитному портфелі корпоративного бізнесу до 2025 року. Для цього планують підтримувати проекти у галузі відновлюваної енергетики та працювати над оцінкою компаній по критерію ESG (екологічного, соціального та корпоративного управління).

«Поки в Україні такого мало. Але ми до цього обов'язково прийдемо. Клієнти повинні усвідомити, що, інвестуючи, наприклад, в енергозберігаюче обладнання, зможуть зекономити в довгостроковій перспективі», — розповідає Александр Чеснакофф. 

За його словами, банк стимулює клієнтів купувати техніку в рамках програми ЄБРР, згідно з якою вони можуть отримати кешбек 10% від суми фінансування.

«В угоді є перелік об'єктів фінансування — це сучасна агротехніка, що має менший шкідливий вплив на довкілля, економна у споживанні пального, менше ущільнює ґрунт. Напроти назви певної техніки можна побачити зелений листочок — він називається GET (green economy taxation) і визначається за рівнем викидів та впливом техніки на довкілля», — розповідає фінансист.

В Credit Agricole Bank вважають, що клієнти обиратимуть «зелену техніку», адже отримання фінансової вигоди важливе для клієнтів.

Нагадаємо, одним із заходів запобігання дорожчанню добрив може бути встановлення урядом нульового мита на імпорт добрив за кілька місяців, інакше не уникнути контрабанди дешевих добрив з Білорусі чи Угорщини. В іншому випадку, аби урегулювати нестабільну ситуацію на ринку мінеральних добрив, домовлятися з компанією-монополістом Ostchem про стабільну знижену ціну.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus