Попри скорочення експорту в січні, Україна реалізує рекордні обсяги соняшникової олії — аналітики

За даними митної статистики, експорт соняшникової олії з України в січні трохи скоротився відносно грудня (-11%), склавши 612 тис. т, що, тим не менш, стало рекордним місячним обсягом відвантажень для зазначеного місяця.

Про це пише «АПК-Інформ».

Повідомляється, що попри невелике скорочення, другий місяць поспіль з початку 2021/22 МР місячний обсяг експорту олії перевищує показник аналогічного періоду попереднього маркетингового року.

«У вересні-січні 2021/22 МР експорт соняшникової олії з країни досяг 2,65 млн т, що практично дорівнювало показнику в аналогічний період 2020/21 МР і вже на 5% перевищило показник аналогічного періоду 2019/20 МР, коли за сезон з країни було відвантажено рекордні 6,63 млн т», — йдеться у повідомленні.

За словами аналітиків «АПК-Інформ», очікується, що в найближчі місяці попит імпортерів на українську олію може збільшиться, що стимулюватиме до зростання і внутрішню переробку. Проте не останню роль відіграватиме геополітична ситуація навколо України.

Додається, що в поточному сезоні однією з причин, з якої поставки соняшникової олії на зовнішні ринки не зростають при такому прирості врожаю соняшнику у світі та в Україні, зокрема, є її висока вартість в порівнянні з іншими оліями.

«На тлі рекордного зростання вартості пальмової та соєвої олій на світовому ринку в останні кілька місяців, конкурентоспроможність соняшникової сильно зросла, що може сприяти підвищенню попиту на продукцію, особливо з боку індійського та китайського ринку», — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що аналітики «АПК-Інформ» високо оцінюють потенціал експорту української соняшникової олії на рівні — 6,6 млн т, обсяги якої можуть задовольнити попит Індії та Китаю.

Зазначається, що Індія нещодавно заявила, що побоюється геополітичних ризиків і можливого припинення поставок з України. Замінником української олії може стати продукція з
через загострення конфлікту України і Росії і вже планує з Росії та Аргентини. Остання активно збирає соняшник, урожай якого в поточному сезоні оцінюється аналітиками Oil World на рівні 3,15 млн т.

Аналітики зазначають, що за підсумками першої декади лютого відвантаження олії з країни відбуваються у звичайному режимі. Згідно з оперативними даними, станом на 11 лютого з України вже було відвантажено майже 190 тис. т, що всього на 11% поступається показнику в аналогічний період попереднього року.

Нагадаємо, аграрії чекають оптимістичного сценарію щодо збільшення цін на соняшник

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus