Посівні площі під соєю в Україні зростуть майже до 2 млн га в цьому році — прогноз

Посівні площі під соєю у 2022 р. зростуть до 1,6-1,7 млн га, в той час, як у2021 р. площі під культурою сягали 1,3 млн га.

Таку думку висловив представник компанії Rizobacter Артем Надольський на конференції «Соєвий джекпот як гра в довгу», що проходить у рамках виставки Agro Animal Show 2022, передає кореспондент Latifundist.com.

За його словами, така тенденція спостерігатиметься зважаючи на ціну продукції та високу вартість добрив, адже соя потребує менше азотних добрив аніж інші культури.

Читати за цією темою: Геррманн Лутц: Strube Ukraine вирішила «‎не стояти на одній нозі» — робимо ставку на соняшник (Ч. 1)

Водночас, заступник Міністра економіки України, торговий представник України Тарас Качка акцентував, що український ринок сої до кінця не усвідомлює, на якого клієнта йому орієнтуватися: споживачів ГМ-сої, чи не ГМ-сої. Він також зазначив, що Україна має бути партнером ЄС у Зеленому Курсі, а не конкурентом.

«Сьогодні більшість технологій, що впроваджують українські аграрії, є кліматично дружніми. І Україна повинна мати доступ до пестицидів, які дозволені в ЄС, а не бути ринком збуту недозволеної в ЄС агрохімії», — прокоментував він.

Виконавчий директор асоціації «Дунайська Соя» Сюзанна Фромвальд розповіла, що вирощування сої в Україні цілком відповідає цілям європейської стратегії Зеленого Курсу. Адже соя потребує менше використання пестицидів. Також, за словами експертки, за рахунок сої можна збільшувати органічне виробництво.

«Зважаючи на те, що Україна є першим постачальником сої до ЄС, країна також долучається до інтеграції «зелених» цілей, за рахунок збільшення частки сої у сівозміні, зменшення використання пестицидів, нарощування органічного виробництва саме цієї культури», — наголосила Сюзанна Фромвальд.

Нагадаємо, що ціни на Чиказькій біржі на сою та кукурудзу послабилися через поновлення опадів в деяких частинах Південної Америки, що може завадити збору врожаю в Аргентині та на півдні Бразилії.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus