Озвучено сценарії виробництва овочів у 2022 році

Враховуючи воєнний стан в Україні прогнозується скорочення посівних площ для овочівництва у зонах бойових дій. Ймовірно скорочення посівів пройде майже на 40% площ на півночі, сході та півдні, зокрема у Чернігівській, Херсонській, Харківській, Сумській, Миколаївській, Луганській, Київській, Запорізькій і Донецькій областях.

Про це йдеться в матеріалі «Овочі в умовах війни: планове виробництво, посівні площі, залишки» на Kurkul.com.

Повідомляється, що лише у Полтавській області виробництво овочів скоротиться на 19,2%. Значно нижчий відсоток спостерігається у Тернопільській, Волинській, Дніпропетровській і Рівненській областях, де цьогоріч не засіють овочами від 1,27 до 5,65% земель. Середні втрати посівних площ під овочами у 2022 р. орієнтовно сягають 16,3%.

Джерело: Kurkul.com

«До скорочення посівних площ додаються ще й проблеми з постачанням необхідних для овочівництва матеріалів. Попри те, що переважна більшість аграріїв встигла законтрактувати матеріали до нового року, проблемним питанням залишається доставка до господарства. І це стосується як насіння, так і готових овочів», — йдеться в матеріалі.

Читайте також: Воєнні реалії: скільки зерна мають українські аграрії?

Зазначається, що логістика, особливо в областях тимчасово окупованих та активних воєнних дій, нестабільна або відсутня взагалі. Також гостро не вистачає інших засобів виробництва овочів — наприклад, обладнання для теплиць, парників тощо. Якщо раніше поставало питання скільки коштів потрібно придбання того чи іншого товару для посівної, то зараз питання інші: «Де це купити?» та «Як це доставити?». Адже нині більшість компаній-постачальників знаходиться на території активних бойових дій.

Читайте також: Олійні в умовах війни: посів, залишки, переробка, умови зберігання

За даними опитування SuperAgronom.com, проведеного до початку війни, 34% аграріїв відмітили 80%-у забезпеченість насінням, добривами й ЗЗР, у той час, як 27% мали на своїх складах половину необхідного. Майже однаково на дошці опитування розподілилися результати голосування тих, хто забезпечений засобами на 100% та тих, хто має близько 20% необхідного насіння, добрив і ЗЗР, — 19% та 20% опитаних, відповідно.

«При тому, що доставка законтрактованих матеріалів мала відбутися в лютому-березні, стан посівної наразі конкретизувати важко. Як і, власне, робити прогнози. А тому, інформація буде оновлюватися відповідно до розвитку військових дій в Україні», — йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, цукру в Україні достатньо, а плани на посівну — оптимістичні. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus