путін використовує «‎зерновий коридор» як чергову спробу тиску — думка

Заява путіна — це чергова спроба тиску. Спроба використовувати зернову угоду і діючий «‎зерновий коридор»‎, яким вже більше 3 млн т зерна вивезено, і при чому вивезено у більшості своїй якраз таки до країн Африки, Азії, а не тільки європейських країн.

Про це розповіла посол з особливих доручень при Міністерстві закордонних справ України, координатор Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева, під час Agro&Food Security Forum, який проходив у Варшаві.

За її словами, вона сподівається на конструктивну позицію Туреччини у цьому питанні.

«‎Ми маємо не забувати, що Туреччина є одним із бенефіціарів працюючого зернового експорту морськими шляхами з України тому, що Туреччина була і залишається одним із найбільших покупців цього зерна», — зауважила вона.

Читайте також: «‎росії не вигідні зернові коридори. Пояснюємо чому і як проходить підтасовка фактів»‎

Нагадаємо, що ‎президент рф стверджує, що майже всі судна з українським продовольством «прямують не до найбідніших країн, а до країн Європейського союзу‎». Тому, за його словами, ‎варто задуматися про те, щоб обмежити напрямок вивезення зерна та іншого продовольства за цим маршрутом.

Зеленський відповів, що українське продовольство було експортоване на три континенти — в Африку, в Азію та у Європу. А закиди росії назвав черговою «відверто брехливою заявою‎», що нібито абсолютна більшість українського зерна експортується саме у європейські країни.

Разом з тим, за словами міністр закордонних справ України Дмитра Кулеби, росія може активізувати спроби зірвати продовження строку дії «‎зернової угоди»‎ про розблокування експорту зерна з українських морпортів ближче до завершення її дії у листопаді.

Варто додати, що сьогодні, 16 вересня, у Самарканді проходить саміт Шанхайської організації співробітництва (ШОС), де очільник кремля путін та президент Туреччини Ердоган обговорять зернову угоду.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus