Судновласники переорієнтовують рудовози для перевезення зерна

Через зниження попиту на залізну руду судновласники почали зачищати балкери, які використовувалися для її транспортування, під перевезення зерна до портів Азії, пише Bloomberg.

Відмічається, що скорочення обсягів житлового будівництва в Китаї призвело до зниження попиту на залізну руду, що, своєю чергою, обвалило ставки на балкери на 50% від торішніх показників. За цих умов великим трейдерам стало вигідніше фрахтувати під перевезення кукурудзи та сої судна, які раніше транспортували залізну руду.

«‎Щоправда, кількість таких угод зараз невелика. Щоб завантажити в балкер, який до цього возив руду, зерно, його трюми треба спочатку капітально промити і зачистити від іржі, металевого пилу та бруду, що вимагає і часу, і грошей», — відмітило видання.‎ 

Для перепрофілювання під перевезення зерна вибирають так звані Baby Cape — найменші балкери у типорозмірі Capesize, дедвейтом близько 100 тис. т. Такі судна зафрахтували Cargill, китайська COFCO та американська ADM, щоб наступного року возити зерно з Південної Америки до Азії.

«Представник компанії COFCO заявив, що нещодавно зафрахтувала свої перші балкери Baby Cape для транспортування наступного року соєвих бобів із Бразилії до Південно-Східної Азії. Як пояснюють у компанії, все зводиться головним чином до економії на масштабах: чим більше завантажиш, тим нижчою буде вартість фрахту для покупців‎»‎, — повідомив Bloomberg.

У компанії Cargill уточнили, що використання балкерів Baby Cape для перевезення зернових та інших вантажів є стандартною практикою для компанії, і очікується, що в перспективі такі судна будуть задіяні ще ширше.

Додається, що для очищення трюмів спочатку промивають струменем води з хімічними реагентами під високим тиском, потім зачищають стіни та дно щітками, після чого проводиться відкачування брудної води. Глибоке очищення може коштувати близько $7-8 тис., весь процес займає кілька днів. Додатково може знадобитися обробка внутрішніх поверхонь трюмів піскоструменем та фарбування.

Читайте також: «‎Як працює черга в «зерновому коридорі» та чи можна проплисти «по блату»?»‎ 

Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus