В Кернел розповіли про низку російських атак на інфраструктуру агрохолдингу

Український агрохолдинг «Кернел» оцінює необхідні витрати на усунення збитків, завданих атакою росії на інфраструктуру, в $20 млн. Роботи з відновлення можуть тривати у деяких випадках до 12 місяців.

Про це йдеться у повідомленні компанії на Варшавській фондовій біржі.

Орієнтовна вартість втрачених товарів «Кернел» становить приблизно $12 млн.

З 19 липня 2023 року, відразу після розірвання зернової угоди, розгорнулася низка руйнівних подій. російські ракетні обстріли завдали серйозної шкоди інфраструктурі експорту зерна в українських портах Одеса та Чорноморськ, включаючи життєво важливі активи «Кернел». Атакою завдано значних ушкоджень складським приміщенням, водозабірним ємностям та навантажувальній техніці.

Після зриву зернової угоди росія замахнулась на порти Великої Одеси. Як далі експортувати зерно?

Читати також

Згодом, 24 липня 2023 року, ще один обстріл росії був націлений на порт Рені на річці Дунай. Атака завдала шкоди портовій інфраструктурі, вплинула на активи Групи з перевантажувального терміналу рослинної олії — призвела до втрати 6 тис. т складських потужностей, пошкодження залізничних приймальних ємностей та трубопроводного обладнання. Крім того, розлито та втрачено майже тисячу тонн соняшникової олії.

6 серпня 2023 року значний ракетний удар вразив один з елеваторів «Кернел», розташований в Хмельницькій області. Атака призвела до знищення 21 тис. т складських потужностей та авторозвантажувального обладнання. Крім того, зазнали пошкоджень сховища обʼємом 44 тис. т, сушарки та адміністративні будівлі.

«Серія атак досягла кульмінації 16 серпня 2023 року, коли російські безпілотники обстріляли та завдали серйозної шкоди всім зерносховищам, що належать зерновому терміналу Групи в порту Рені. Цей штурм також призвів до знищення цінного вантажного обладнання», — повідомили в «Кернел».

Кернел також повідомив, що в результаті розірвання росіянами зернової угоди експорт зерна компанії в липні впав до 10 тис. т, шроту соняшникового — до 33 тис. т, а насіння соняшнику до 84 тис. т.

Важливо зазначити, що як обладнання, так і запаси, які постраждали, не мають страхового покриття від таких непередбачуваних подій. Отже, ці події негативно вплинули на позицію ліквідності агрохолдингу, підкреслюючи фінансові проблеми, спричинені поточними обставинами.

Нагадаємо, агрохолдинг «Кернел» продав 312,72 тис. т олії в четвертому кварталі 2022/23 фінансового року (закінчився 30 червня), що означає п'ятикратне зростання в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus