Ринок вагонів-зерновозів спекулятивно розігрівають — Ткачов

На логістичному ринку України йде спекулятивний «перегрів» ринку використання вагонів-зерновозів.

Таку думку висловив заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укразалізниці» Валерій Ткачов на своїй сторінці у Facebook.

За підсумками аукціонів за 22 жовтня 2021 р. за розподілом через систему «Прозорро.Продажі» розіграли всі 500 виставлених на аукціон зерновозів. Середня ставка за підсумками торгів зерновозами становила 3,34 тис. грн/добу без ПДВ.

За словами Валерія Ткачова, основна кількість переможців аукціонів — великі експедиторські компанії («Атланта-Агро», Промвагонтранс, «ТЕП Транско» тощо). Безпосередньо переможців агровиробників дві компанії — МХП та «Агропросперіс ТРЕЙД». Крім того, зростання ставки по зерновозах склало майже в 2,8 рази.

«Для власників зерновозів, зокрема й для «Укрзалізниці», це хороша новина, це додаткові доходи від використання парку. Але це подорожчання залізничної логістики для аграріїв відразу на $10 і 267 грн за т за рахунок зростання вагонної складової», — прокоментував він.

Зазначається, що таке різке зростання ставки плати на зерновози значно здорожчує вагонну складову залізничного тарифу і може призвести до значного відтоку обсягів на автомобільний транспорт. Адже трейдерські компанії та аграрії завжди мають альтернативу у виборі виду транспорту.

«Такий різкий спекулятивний стрибок залізничного тарифу — це втрата обсягів для залізничного транспорту. У результаті буде перевезено менший обсяг зерна залізницею», — підсумував експерт.

Нагадаємо, що відновлення обмежень змішування ускладнить життя вітчизняним експортерам і зробить експорт менш привабливим з точки зору прибутку. В результаті цього країна втратить значні надходження від експорту зернових.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus