Через бойові дії на Миколаївщині не всі господарства ГК Прометей розпочнуть посівну

Агрогосподарства ГК «Прометей» та «АГРО КАПІТАЛ ЦЕНТР», розташовані в Баштанському районі Миколаївської області, не можуть завершити підживлення та розпочати посівну на своїх площах через активні бойові дії.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Зазначається, що попри те, що друге підживлення озимої пшениці майже виконано всіма господарствами, деякі площі ще не оброблені. Залишаються поля з площею близько 300 га, де внаслідок бойових дій на Миколаївщині, де роботи із внесення добрив призупинено.

«Агрогосподарства, розташовані в Баштанському районі, на цю мить розпочали роботи з підготовки ґрунту до посіву на 1/4 своїх площ із майже 10 тис. га. У зв'язку з гострою військовою ситуацією в Снігурівському районі, крім цього, у зоні ризику поки що залишаються поля у селищі Тернові поди, що належать виробничій компанії «Агро Капітал центр», — зазначають у компанії.

Читати по темі: Гарячі проблеми українських аграріїв — ‎посівна кампанія 2022

Додається, що на початку березня Баштанський район зазнав потужного обстрілу з боку окупаційних військ. Компанія зазнала значних матеріальних збитків, персонал був евакуйований, документація майже повністю знищена. У зв'язку з цим зростають ризики того, що посівні роботи в цьому регіоні не будуть проведені в повному обсязі згідно з графіком виробничого процесу.

«Щодо підготовки ґрунту під соняшник, у нашому розпорядженні достатньо відповідних запасів, але ми зазнали значних втрат із сільгосптехніки, яка мала бути задіяна у цих роботах. Залишиться близько 3 тис. га, за якими існують ризики щонайменше зсуву посівної за термінами. Ми, безумовно, віримо, що ЗСУ витіснять окупантів із території Миколаївської області, а наші агрогосподарства повністю відновлять роботу», — повідомив головний агроном ГК «Прометей» Ілля Троїцький.

Читати по темі: Відпочивати немає коли. Чим займається агробізнес в умовах війни?

Він додає, що там, де є можливість проводити посівну кампанію, господарства мають проблеми з ТМЦ (технічно-матеріальні цінності), особливо паливом. Щодо ЗЗР та посівного матеріалу, то постачальники поки що не мають можливості виконати всі договірні зобов'язання.

«Посівна кампанія — це другий фронт, оскільки йдеться про роботу із забезпечення продовольчої безпеки під загрозою щоденного обстрілу. Фермери та працівники наших агрогосподарств без перебільшення є героями», — наголосили у пресслужбі.

Нагадаємо, Тарас Висоцький повідомив, що посівна в Україні проходитиме скрізь на територіях, де немає бойових дій

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus