‎Цього літа на карту буде поставлено долю трьох урожаїв: торішнього, цьогорічного і майбутнього — Сольський

Кожна країна світу платить свою ціну за російську війну через спричинений нею дефіцит зерна та інфляцію.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський на зустрічі у штаб-квартирі ООН, ініційованій Сполученими Штатами, пише «‎Укрінформ».

За словами міністра, з 24 лютого Україна експортувала через свої морські порти 5 млн т зерна на місяць. У березні експорт скоротився до 200 тисяч т, у квітні становив близько 1,1 млн. Це означає, що понад 20 млн т зерна та інших культур, вирощених торік, не потрапили на світовий ринок.

За його словами, цього року Україна очікує врожай на рівні 50% від торішнього, оскільки більшість озимої пшениці було посіяно на сході та півдні України, де тривають бойові дії. Крім того, росіяни активно крадуть зерно з окупованих територій.

Читайте також: «‎Врожай вкрали окупанти? Про право власності на врожай в умовах воєнного стану»‎ 

«‎Цього літа на карту буде поставлено долю трьох урожаїв: торішнього, який ми не в змозі повністю експортувати, цьогорічного, бо зберемо лише половину врожаю, та майбутнього, оскільки фермери не сіятимуть озиму пшеницю у звичних обсягах, — пояснив міністр.

Він зазначив, що через російську війну проти України світові ціни на пшеницю та кукурудзу вже зросли більш як на 20%, що спричинило подорожчання основних харчових продуктів.

Читайте також: «‎Націоналізація земель, вивіз зерна та олії: як на тимчасово окупованих землях захоплюють агробізнес»‎ 

«Глобальну продовольчу безпеку може бути гарантовано лише в разі припинення війни рф проти України та розблокування експорту української сільськогосппродукції‎»‎ підкреслив Микола Сольський.

Додається, що росія на заході не була представлена.

Нагадаємо, що генсек ООН Антоніу Гутерріш веде перемовини з росією та іншими країнами з метою відкриття вивезення зерна з портів України в обмін на пом'якшення санкцій щодо експорту добрив із росії та білорусі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus