Експорт зерна з України: у ЄС заговорили про «‎коридори солідарності» — Україна відповіла

Через війну Україна не має можливості експортувати зерно, і зараз для спрощення експорту необхідні «коридори солідарності‎»‎. Це передбачає прискорення, спрощення транспортування вантажівок із зерном через держкордон, зокрема через Румунію. 

Про це вчора, 19 червня, заявив заступник голови Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні Фредерік Весслау, пише «‎УНІАН»‎

За його словами, місія сприяла переговорам між урядами України та Румунії щодо відкриття більшої кількості пунктів пропуску для прискорення транспортування зерна.

«Європейські партнери разом з урядом України шукають можливості для налагодженя експорту, обговорюються різні можливості того, як можна транспортувати зерно через кордон. Також будемо залучати експертів на кордоні, щоб краще створити такі коридори, проїзди солідарності для поліпшення експорту‎»‎, — сказав заступник голови місії.

 

В Офісі Президента України заявили, що розроблюють шляхи організації коридору для вивезення агропромислової продукції з портів Одеси.

Повідомляється, що у заблокованих портах знаходяться 39 цивільних суден під прапорами 14 країн світу.

Додається, що на зустрічі глави України, Італії, Німеччини, Румунії та Франції обговорили ініціативу генерального секретаря ООН та підтримали резолюцію ООН щодо деблокади українських портів.

Читайте також: «Коридор для зерна» з українських портів, або Чергова пастка росіян»

Нагадаємо, що росія навмисно блокує українські порти та морські шляхи у Чорному морі для вивозу зерна з України, а також перешкоджає вивезенню залізницею, завдаючи ракетних ударів по елеваторах та залізничній інфраструктурі. Кремль прагне спровокувати голод в африканських країнах, який призведе до хвилі міграції в Європу, сподіваючись чинити таким чином тиск на ЄС. Кремлівські високопосадовці вимагали зняти з рф санкції, введені за війну в Україні, в обмін на розблокування українських портів.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus