Стало відомо, як українцям заробити понад €1 000 на переробці агросировини
Кінцевий продукт глибокої переробки зерна — лимонна кислота, яка в умовах агроринку України є перспективним товаром для виробництва. Бізнес може отримати прибутки, а точніше надприбутки. В українських підприємців є перспектива стати 4-им гравцем на європейському ринку лимонної кислоти.
Про це йдеться в матеріалі: «Заробити не один лимон, або Як збудувати завод з виробництва лимонної кислоти на основі переробки агросировини» на Latifundist.com.
Для виробництва лимонної кислоти може використовуватися найпоширеніша в Україні сировина — пшениця, кукурудза та бурякова меляса.
«Ринку лимонної кислоти багато років були характерне щорічне стабільне зростання споживання 5-7%. Згідно з прогнозами, до 2028 року ринок лимонної кислоти зростатиме щорічно в середньому на 4,8%. На думку аналітиків, ця тенденція збережеться в довгостроковому періоді», — відмічає радник у Національній інвестиційній раді при Президенті України, автор проєкту «Велика агропереробка» Олександр Бататін.
Промислові біотехнології, засновані на процесах ферментації, дозволяють випускати продукти з хорошими перспективами продажу та стійкими трендами зростання на ринку, що обумовлено:
- зростанням чисельності населення планети;
- запитом споживачів на продукти, що складаються з натуральних рослинних інгредієнтів;
- підвищенням рівня життя в країнах Азії та Африки.
«Україна має гарні перспективи для створення власного виробництва лимонної кислоти та експортування продукту до Європи із завданням витіснення китайських виробників. Практично можна говорити про заміщення 300 тис. т лимонної кислоти українським виробником щорічно», — акцентує
Та додає, що середня вартість лимонної кислоти на ринку ЄС 2020 року становила — 1100 €/т.
Нагадаємо, польський трейдер розповів, скільки заробляють на тонні збіжжя європейські посередники.