Кількість спорів за невчасно поставлену агропродукцію суттєво зросла — думка
В реєстрі судових рішень суттєво збільшилась кількість спорів, предметом розгляду яких стає невчасна поставка агропродукції.
Про це розповів compliance officer «Hard Skills Consulting» Віктор Шульга, в матеріалі «Як аграрію зберегти свій бізнес» на LIGA ZAKON.
За словами фахівця, крім тиску агресора щодо вивезення зерна, по прикрій традиції до блокування долучаються внутрішні силові органи.
«Зовсім недавня історія про те, як у порту СБУ спільно з БЕБ проводили перевірки зернотрейдерів на предмет закупки зерна за готівку — черговий тому приклад. Як наслідок — відбулося тижневе блокування суден, в тому числі вже завантажених зерном», — розповів Віктор Шульга.
Відзначається, що офіційна причина таких інцидентів — виконання митної політики держави та низькі об'єми валюти, яка заходить в державу від експорту зерна. Адже саме за рахунок великої різниці між офіційним і ринковим курсом, говорить фахівець, майже все зерно купується за готівку.
«Чи можна було мінімізувати ризик зупинки і обійтись без перевитрат за простій? Так. Адже силовики запитували документи на товар. Нічого нового, це звичайна їхня практика. Чому це стало несподіванкою для трейдерів чи аграріїв ? Інша справа, що не всі готові були їх надати», — відмітив експерт.
Читайте також: «Зернова угода +120 днів. Що захочуть взамін росіяни та чи чекати зростання внутрішніх цін»
Нагадаємо, що БЕБ підозрює зернотрейдерів у неповерненні валютної виручки в Україну на суму у $1,8 млрд.
Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.