Кернел відкинув звинувачення Комітету ВФБ: Висновки передчасні та недостатньо обґрунтовані
В «Кернелі» вважають недостатньо обґрунтованими висновки Незалежного Комітету з корпоративного управління Варшавської фондової біржі щодо порушення компанією принципів, на основі яких функціонує ринок капіталу.
Про це йдеться у звіті «Кернела».
«Враховуючи рішення Комітету, Компанія хотіла б зазначити, що спілкування між Комітетом і Компанією у вищезазначеному питанні було дуже обмеженим і складалося лише з одного раунду обміну інформацією. Жодних попередніх обговорень, які б дозволили Компанії надати подальші переконливі докази з відповідного питання, не проводилося. Компанія вважає, що через цю обмежену комунікацію висновки Комітету щодо порушення правила 4.13 of Best Practice є передчасними та недостатньо обґрунтованими», — вважають у «Кернел».
В компанії додали, що жодних спеціальних обмежень щодо участі у випуску акцій не було і наголосили, що готові до додаткових обговорень із комітетом з цього питання.
На початку березня 2023 року стало відомо, що «Кернел» планує піти з Варшавської фондової біржі, оскільки вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.
Читайте також: Не пущу! Акціонери Кернела знову хочуть заблокувати вихід холдингу з Варшавської фондової біржі
Пізніше між міноритаріями та Радою директорів «Кернела» виник конфлікт з приводу делістингу компанії.
Згодом акціонери «Кернела» об’єдналися, щоб протидіяти викупу Андрієм Веревським акцій компанії.
У серпні агрохолдинг вирішив розмістити акції, щоб залучити до $60 млн від акціонерів. Йшлося про додаткову емісію 216 млн акцій. В компанії пояснили, що це робиться для скорочення заборгованості і залучення додаткового капіталу.
У відповідь міноритарні акціонери «Кернела» заявили, що таким чином компанія намагається розмити їх частку та об’єдналися, щоб протидіяти цьому.
Наприкінці січня 2024 року Незалежний Комітет з корпоративного управління Варшавської фондової біржі заявив, що здійснена «Кернелом» емісія служила конкретним цілям одного з акціонерів, таким чином заперечуючи сутність публічної компанії як спільності інтересів окремих груп її власників.