Агроінвестгруп

Виробництво зернових та олійних культур
24049

«Агроінвестгруп» — агропромислова група підприємств. Пріоритетним напрямком діяльності компанії є рослинництво, а саме вирощування зернових та олійних культур та їх подальша реалізація на внутрішньому ринку України та на експорт.

Кількість робітників — більше 300 чол.

До банкрутства компанії земельний банк складав 32 тис. га в Одеській області.

Відповідно до аналітичної системи YouControl, бенефіціар та засновник Микола Кучеренко.

Керівник — Андрій Федянін.

Профіль бизнесу «Агроінвестгруп»

Рослинництво

Профільні культуры: пшениця, кукурудза, ячмінь, соняшник, ріпак.

Оптова торгівля зерновими і олійними культурами, а також продуктами їх переробки

  • Продукція, вирощена господарствами, реалізується в Україні і закордоном.

Торгівля сільськогосподарськими машинами і обладнянням

Транспортування і логістика

  • Місце розташування виробничих активів зумовлене виходом на найбільші глибоководні морські порти України за відносно незначних витрат на транспортну логістику продукції.
  • Господарства «Агроінвестгруп» забезпечені технікою та обладнанням для обробітку ґрунту та збору врожаю.

Послуги зі зберігання

Зберігання

В структуру компанії входять більше 20 елеваторів.

Карта елеваторів

Технології:

  • системи точного землеробства;
  • GPS-моніторинг техніки;
  • диференційоване внесення добрив;
  • контроль врожайності.

Компанія «Агроінвестгруп» была створена у 2008 році.

Історія розвитку конфлікту компанії «Агроінвестгруп»

Читайте також: KucherenkoGate 

31 січня 2019 р. — представники фінустанов-кредиторів компанії повідомили, що група припинила оплату боргів і також не виходить на контакт. За словами банкірів, борговий тягар компанії — не менш як $70 млн. Крім того, повідомляється про те, що власники розпустили штат компанії.

1 лютого 2019 р. — охорона шести елеваторів, що входять до групи компаній «Агроінвестгруп», не допустила співробітників Аграрного фонду на територію підприємств для планової перевірки. ПАТ «Аграрний фонд» подав заяву до Головного управління Національної поліції Одеської області про досудове розслідування.

4 лютого 2019 р. — головне слідче управління Нацполіції відкрило кримінальне провадження за фактом розкрадання майна посадовими особами «Агроінвестгруп».

5 лютого 2019 р. — в Одесі відбулась зустріч із постраждалими контрагентами компанії «Агроінвестгруп», на якій були присутні мультинаціональні компанії, українські компанії та фермери. Цю зустріч організував Микола Горбачьов, президент «Української зернової асоціації» (УЗА).

7 лютого 2019 р. — компанію «Агроінвестгруп» може чекати доля «Одеського олійножирового комбінату». Голова Одеської обласної організації Аграрної партії України Василь Калашник повідомив, що не має відношення до історії з державним зерном, яке зберігалось на елеваторах «Агроінвестгруп».

18 лютого 2019 р. — господарський суд Одеської області заарештував рахунки компанії «Агроінвестгруп» і «Іст Оілс Україна» за боргом перед «ТАСКОМБАНК». До редакції звернувся директор компанії «Агроінвестгруп» Андрій Федянін, який хотів донести, що всі компанії, які входили у структуру групи, були незалежними юрособами і насправді, компанія існувала лише для банків і кредиторів.

19 лютого 2019 р. — Андрій Федянін заявив, що агрохолдингу «Агроінвестгруп» ніколи не існувало. «Існує юридична особа з однойменною назвою ТОВ «Агроінвестгруп» — компанія (код ЄДРПОУ 35767894), яка є відокремленою та самостійною. Зберіганням, торгівлею та експортом сільгосппродукції займалися інші самостійні юридичні особи та інші люди», — коментує Федянін.

21 лютого 2019 р. — група компаній «Ерідон» подала позов до Господарського суду Одеської області проти «Іст Оілс Україна» на суму 118,25 млн грн. Судове засідання призначено на 11 березня 2019 року. Фахівці Міжнародної юридичної служби Interlegal розробили ряд рекомендацій.

22 лютого 2019 р. — за прогнозами аналітиків компанію «Агроінвестгруп» очікує банкрутство. «Банкрутство «Агроінвестгруп» негативно позначиться не тільки на українській аграрній галузі, але й скоротить кількість зовнішньоекономічних транзакцій серед наших покупців», — резюмував Рафаель Гороян.

5 березня 2019 р. — господарський суд Одеської області відмовив компанії «Сантрейд», яка входить до структури «Бунге Україна», у задоволенні позову до «Агроінвестгруп» на суму 226,74 млн грн ($8,45 млн).

14 березня 2019 р. — «Райфайзен Банк Аваль» звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до компанії «Агроінвестгруп» і «Єврос» на суму $123,9 тис.

18 березня 2019 р. — дочірня компанія «Сантрейд» подала позов проти «Новомиргородського елеватора» на суму 20,75 млн грн ($767,8 тис.). «Сантрейд» вимагає повернути із відповідального складського зберігання «Новомиргородського елеватора» 5 тис. т кукурудзи 3-го класу та відшкодувати судові витрати.

19 березня 2019 р. — господарський суд Одеської області відмовив компанії Quadra Commodities SA у задоволенні позову до «Измаїльський элеватор»Загальна заборгованість «Агроінвестгруп» перед Quadra Commodities SA становить близько $10 млн.

3 квітня 2019 р. — Шевченківський районний суд м. Києва наклав арешт на майно (сільськогосподарську техніку у кількості 322 шт.) у кримінальному провадженні групи компанії «Агроінвестгруп», власником якої є Микола Кучеренко.

6 квітня 2019 р. — Національна поліція України подала у розшук власника «Агроінвестгруп» Миколу Кучеренка і його сина Віталія Кучеренка за підозрою у шахрайстві.

9 квітня 2019 р. — суд задовольнив позов компанії Engelhart проти «Ера Грейн» («Барське ХПП») на суму в 9,7 млн грн ($108,89 тис.).

14 травня 2019 р. — відбудеться зустріч співробітників Нацполіції, Генеральної прокуратури України та Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) з представниками бізнесу, постраждалими внаслідок протиправних дій посадових осіб агрохолдингу «Агроінвестгруп». «Ощадбанк» видав у кредит $22 млн компаніям, що входять до складу агрохолдингу «Агроінвестгруп».

17 травня 2019 р. — правоохоронні органи оголосили перші результати кримінального провадження у справі агрохолдингу «Агроінвестгруп». Визнано потерпілими 18 компаній, якими заявленоі збитки в об'ємі 276 тис. т зерна.

22 травня 2019 р. — заборгованість групи компаній «Агроінвестгруп» перед «ТАСкомбанк» на момент дефолту становила понад 200 млн грн.

3 червня 2019 р. — бессарабські аграрії намагалися вивезти своє зерно з «Ізмаїльського елеватора». У департаменті захисту економіки Нацполіції повідомляють, що конфлікт урегульований. З метою збереження економічної вартості активів Національним агентством було здійснено реалізацію зернових культур.

11 червня 2019 р. — Нацполіція заявляє, що великий агрохолдинг намагається забрати зерно з елеватора «Агроінвестгруп». У село Олексіївка Одеської області до «Олексіївського елеватора» прибули близько 20 представників «Кернел-Трейд» з вимогою повернути насіння соняшнику, яке належить компанії.

11 червня 2019 р. — у аграрія Олександра Пєткова, власника підприємств «Дінекс-Агро», «Дінекс-Трейд», який вивіз зерно з элеватора «Агроінвестгруп», проводять слідчі дії та обшуки в офісах.

13 червня 2019 р. — арештовані рахунки підприємств Олександра Пєткова: «Дінекс-Агро», «Дінекс-Трейд», «Арна», «Влахос».

17 червня 2019 р. — аграрії Вінницької області намагаються перешкоджати вивезенню їхнього зерна з елеватора «Ера Грейн» («Барське ХПП»).

19 червня 2019 р. — Олександр Пєтковзерно з елеваторів «Агроінвестгруп» продали компанії-пустушці за заниженою в 5 разів ціною. Стало відомо, що це «Меган-Плюс». «Це чітко спланована акція під патронатом двох високопосадовців СБУ», — підкреслив Олександр Пєтков.

25 червня 2019 р. — господарський суд Києва відкрив справу за позовом компанії «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) про шахрайство «Агроінвестгруп».

26 червня 2019 р. — прокуратура заарештувала зерно, яке знаходиться на території елеватора «Ера Грейн» (входить до структури «Агроінвестгруп»).

3 липня 2019 р. — суд задовольнив позов компанії «Кернел-Трейд» до агрохолдингу «Агроінвестгруп» про примусову виплату 13,25 млн грн ($0,5 млн). Печерський районний суд Києва заарештував на 60 діб ізмаїльського аграрія Олександра Пєткова за звинуваченням у розкраданні зерна «Агроінвестгруп».

7 серпня 2019 р. — на Одещині виставили на продаж «Олексіївський елеватор» за 15,49 млн грн.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент