Репутація чи прибуток: позиція світових агрокомпаній щодо війни рф проти України

Напад росії на територію України не просто сколихнув світ, а й запровадив новий порядок ведення бізнесу. Світові компанії опинилися на роздоріжжі між добром і злом, і ціна за крок у будь-який бік висока. Чим платять агровиробники — репутацією і честю чи прибутками та багаторічним бізнесом?

Редакція Latifundist.com підготувала для вас огляд дій основних аграрних компаній світу у відповідь на війну в Україні.

Ми уважно стежимо за ситуацією та будемо доповнювати список новими компаніями та оновлювати інформацію.

Катерина Зайцева, Latifundist.com

Назва
Діяльність у росії
1
Adama
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Головний офіс компанії не публікував жодних заяв щодо російської агресії на території України. Засудження дій росії було опубліковане лише представництвом Adama в Україні на офіційній сторінці у Facebook. 

Єдина згадка про події в Україні — стаття під назвою «Партнерство перед обличчям конфлікту» про роботу українських фермерів в умовах війни.

Повідомлень про припинення діяльності не було. Натомість, у відповідь на коментар користувача у Facebook компанія «Адама Україна» зазначила, що докладає всіх зусиль задля припинення діяльності Syngenta Group (куди входить Adama) на території рф.

2
АDM
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. У березні пресс-служба головного офісу ADM у Чикаго оприлюднила офіційне звернення, де заявила про підтримку українського народу. При цьому, компанія уникнула слів «війна», назвавши події «конфліктом, що розгортається в Україні»

Компанія повідомила про «зменшення операцій в росії, що не пов'язані з виробництвом і транспортуванням основних харчових продуктів і інгредієнтів».

Наприкінці березня 2023 року стало відомо, що ADM розглядає можливість виходу з ринку росії. Зокрема, у компанії обговорюють можливість продажу своєї частки у 50% в спільному підприємстві з російським партнером «Астон».

3
AGCO
Докладніше ...
призупинили роботу
Діяльність у росії — призупинили роботу

Позиція компанії. Корпорація AGCO одна з перших публічно відреагувала на вторгнення росії в Україну. 1 березня на своїй офіційній сторінці у Facebook виробник опублікував пост підтримки українського народу.

На початку березня на сайті компанії було оприлюднено заяву, в якій компанія повідомила, що призупинила поставку нової техніки до росії та білорусі.

4
AGI
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Публічна заява AGI щодо військового вторгнення росії в Україну була короткою — 18 березня на офіційній сторінці у Facebook було опубліковано повідомлення про підтримку українського народу. Про засудження дій росії там не йшлося. Разом з тим, компанія розпочала активну роботу з організації гуманітарної допомоги, про яку звітують під хештегом #StepUp4Ukraine.

Повідомлень про припинення роботи не було. 

5
AGRANA
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. В офіційному зверненні, опублікованому на сайті, компанія ніяк не засудила дії росії в Україні. Переробник лише заявив, що російсько-український конфлікт перетворився на війну в серці Європи та повідомив, що також постраждав від війни.

У цьому ж повідомленні AGRANA повідомила, що призупинила інвестиції до росії. Виробництво працюватиме в штатному режимі, а вихід з ринку не розглядається. 

«Закриття підприємств у росії ніяк не вплине на тих, хто відповідальний на війну», — йдеться в повідомленні.

6
Agrimatco
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Компанія досі відмовчується і ніяк не коментує військове вторгнення рф на територію України. Є позиція українського представництва Agrimatco. На сторінці «Агріматко-Україна» у Facebook опубліковані дописи про допомогу агровиробникам у зоні бойових дій. 

Повідомлень про припинення діяльності не було. Сайт та сторінка російського представництва у Facebook «живі» й періодично наповнюються контентом про активну роботу. Більше того, Agrimatco має офіс в окупованому Криму й позиціонує його як представництво у росії.

7
Agrokoncernas
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Публічна заява від засновника та очільника компанії Рамунаса Карбаускіса, напевно, прозвучала однією з найперших з-поміж інших заяв. Уже 28 лютого 2022 року бізнесмен публічно засудив військове вторгнення росії в Україну, військові злочини путіна проти мирного населення та його посягання на незалежність іншої держави. 

У тій же заяві Рамунас Карбаускіс повідомив про припинення діяльності на території країни-агресора, а також з будь-якими іншими російськими компаніями. 

«З огляду на жорстокість і цинізм росії в окупації України, вбивстві невинних людей, співпраця з російськими компаніями путіна більше не може мати місце», — сказав у своїй заяві бізнесмен.

8
AMAZONE
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Німецький виробник сільськогосподарської техніки ніяк не коментував військове вторгнення рф до України.

У росії діє завод компанії «Євротехніка», що належить групі Amazone. Згідно з інформацією, опублікованою на сайті російського представництва, компанія працює в штатному режимі.

9
Arla Foods
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Публічна заява Arla Foods була оприлюднена 7 березня 2022 року. У ній компанія висловила надію на мирне вирішення конфлікту, повідомила про пожертву коштів до Червоного Хреста, а також неоднозначно повідомила, що дії керівництва будуть зосереджені «на підтримці колег в росії, які безпосередньо постраждали». 

У цій же заяві від 7 березня компанія анонсувала процес призупинення бізнес-операцій в росії, а також імпорту продукції до країни-агресора.

У травні 2022 року стало відомо про те, що компанія продала бізнес в рф та повністю припинила діяльність в країні-агресорі. 

10
Atria
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Публічного засудження військового вторгнення росії в Україну головний офіс виробника не робив. 

Незважаючи на мовчазну політику щодо військових злочинів росії, 7 березня компанія повідомила про вихід з ринку фаст-фуду в росії. 

«У зв’язку зі зміною геополітичної ситуації ми не маємо жодних можливостей продовжувати діяльність у росії», — сказано в повідомленні. 

У травні 2022 року компанія повідомила, що продала бізнес у росії місцевій юрособі та повністю припинила свою діяльність у рф.

11
Bakoma
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Офіційна заява з’явилася 5 квітня на сторінці компанії у мережі Facebook лише після того, як виробника було помилково внесено до «чорного списку» від Єльського університету. У заяві Bakoma засудила військове вторгнення росії на територію України. 

Виробник заявив, що не має жодних комерційних зв’язків із країною-агресором і не має наміру вести бізнес в росії. 

12
BASF
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. 17 березня на офіційній сторінці у Facebook BASF повідомила, що засуджує «атаку на Україну за замовленням російського уряду» та висловила солідарність українському народу. 

3 березня компанія заявила про зупинення нових бізнес-проєктів у росії, за винятком тих, що стосуються продуктів харчування.  Уже наприкінці квітня компанія опублікувала на сайті повідомлення, що з березня до початку липня 2022 року BASF припиняє свою діяльність у росії та білорусі. Також компанія анонсувала розробку плану щодо впорядкованого припинення бізнесу у цих країнах.

У звіті компанії за перше півріччя 2022 року BASF повідомила, що закрила свої проєкти у рф та Білорусі з 10 липня 2022 року, за винятком бізнесу, що підтримує харчову промисловість. Зазначається, що рада виконавчих директорів BASF ухвалила рішення згорнути бізнес-діяльність компанії в росії та Білорусі ще на початку липня 2022 року. 

13
Bayer
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Офіційне повідомлення Bayer у відповідь на військове вторгнення росії в Україну було оприлюднене досить швидко — уже 28 лютого 2022 р. на своїх сторінках у соцмережах компанія відзвітувала про гуманітарну допомогу українцям. Крім того, у повідомленні йшлося, що Bayer «шокована нападом на свободу та демократію». 

14 березня 2022 р. фармгігант Bayer на офіційному сайті компанії та в соціальних мережах опублікував повідомлення про те, що компанія призупиняє інвестиційні проєкти на росії та білорусі. Однак, постачання продукції охорони здоров’я та сільського господарства буде продовжено.

Пізніше в серпні компанія повідомила 2022 р., що продовжить постачання продукції до росії з надією, що росія не використовуватиме продовольство, як засіб тиску на інші країни.

14
BEDNAR FMT
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Чеський виробник сільськогосподарської техніки не зволікав із офіційною заявою — 16 березня на офіційній сторінці у Facebook компанія опублікувала звернення, в якому рішуче засудила російську агресію щодо України та висловила підтримку українському народу. 

Виробник повідомив про скасування маркетингових інвестицій для російського та білоруського представництв. Крім того, були скасовані всі неоплачені угоди на постачання техніки до країни агресора, які компанія заключила до 24 лютого. Наразі нових замовлень із рф виробник не приймає. Представництво компанії в рф закрили.

Читайте також:  Ринок сільськогосподарської техніки в Україні через війну скоротиться не менше ніж на 50% в 2022 році — директор BEDNAR в Україні

Уже наприкінці квітня 2022 року компанія повідомила, що вирішила залишити російський ринок у зв’язку з війною рф в Україні.

15
Bonduelle
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Публічна заява виробника була оприлюднена на офіційному сайті 17 березня. У повідомленні сказано, що компанія засмучена «трагічною війною, яка триває в Україні з 24 лютого». 

У повідомленні за 17 березня Bonduelle заявила, що призупинить інвестиційні проєкти в росії, однак бізнес працюватиме й надалі. Окрім того, виробник повідомив, що всі прибутки від російського бізнесу компанія спрямує на майбутнє відновлення України.

Напередодні святкування 2023-го Нового року компанія Bonduelle привітала російських військових зі святом і передала їм продуктові набори. У вітальних листівках до кожного набору написали: «Дорогий солдат! Вітаємо тебе з Новим роком! Бажаємо тобі всіх благ і якнайшвидшої перемоги!».

10 січня 2023 р. українські мережі супермаркетів Varus, Novus, АТБ та Auchan повідомили, що вирішили відмовитися від продукції французької компанії Bonduelle через інформацію про забезпечення консервованими овочами російських військових.

Так чи інакше, компанія продовжує ведення бізнесу в росії. 

16
Bühler
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Офіційних заяв про припинення діяльності в росії не було. Компанія продовжує працювати в рф.

17
Bunge
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. На сайті компанії була оприлюднена заява, в якій Bunge висловила підтримку українцям та назвала дії рф в Україні «безглуздим насильством».

Згідно з офіційною заявою трейдера, російський завод олійних культур працюватиме та обслуговуватиме внутрішній ринок, але компанія призупинила нові експортні операції в рф.

19 вересня зʼявилося повідомлення про те, що Bunge продала завод з переробки соняшника у Воронежі (рф) та регіональні права на бренди рослинних олій, у тому числі «‎Олейна»‎ та Ideal. 

 За повідомленнями російських ЗМІ, угода з продажу була закрита у січні 2023 року. 

18
Bureau Veritas
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Компанія досі публічно не засудила військові злочини росії в Україні. 

14 квітня на сайті компанії було опубліковано повідомлення про скорочення діяльності компанії в окремих галузях. 

19
БТУ-ЦЕНТР
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії.  З 24 лютого 2022 р. з введенням в Україні воєнного стану та з початку активних бойових дій на території України, компанія БТУ-ЦЕНТР припинила будь-які ділові зв’язки з країнами, з боку яких вчиняється агресія по відношенню до України. Свою діяльність з цими країнами, на їх територіях або з будь-якими фізичними чи юридичними особами-резидентами таких країн відтоді не веде.

«Свою господарську діяльність ведемо виключно у відповідності до чинного законодавства України та в інтересах нашої держави та її громадян. Це рішення є безапеляційним. Жодні гроші не виправдають злочини проти нашої держави», — зазначив Владислав Болоховськийгенеральний директор БТУ-ЦЕНТР, у офіційній позиції компанії.

Зазначимо, що БТУ-ЦЕНТР співпрацювали з компанією «Органік Лайн», яка була ексклюзивним представником БТУ-ЦЕНТР у росії з 2011 року. Ця компанія покривала більшість території рф через дилерів та власну мережу представників. Біопрепарати виробництва БТУ-ЦЕНТР реалізовувалися під ТМ «Органик Лайн» і «Экодачник», які були на 100% власністю компанії «Органік Лайн». Остання поставка біопрепаратів українського виробництва відбулася у лютому 2022 р., ще до початку повномасштабних воєнних дій.

«З моменту нападу на Україну ми не здійснювали жодних поставок, не проводили жодних навчань. Абсолютно вся бізнесова активність з компанією «Органік Лайн» припинена з 24 лютого. Наразі нам невідомі жодні плани компанії «Органік Лайн» щодо розвитку бізнесу. Адже, фактично, вони можуть почати співпрацю з іншим виробником», — зазначають в компанії.

Продукцію БТУ-ЦЕНТР сьогодні ще можна знайти в деяких російських інтернет-магазинах. Тому в компанї припускають, що це біопрепарати з останньої довоєнної поставки, які російські дилери не встигли продати — інакше кажучи, це залишки.

«Ми не можемо на це вплинути, адже БТУ-ЦЕНТР немає з ними юридичних відносин (їх має «Органік Лайн» як окрема одиниця). А стосовно відносин з білоруссю, ми мали мережу дилерів як по АПК, так і по ТДН, але наразі абсолютно всі відносини припинено», — відповили в компанії на запит Latifundist.com.

Відновлювати бізнес на території рф та рб компанія БТУ-ЦЕНТР не планує категорично.

20
Cargill
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Cargill була однією з небагатьох компаній, яка прямо заявила про окупацію українських територій росією. На початку березня компанія опублікувала заяву, в якій засудила дії рф щодо України.

Cargill заявила, що планує продовжити в росії виробництво продуктів харчування та кормів для тварин, хоча скоротить деякі операції та зупинить інвестиції.

Наприкінці березня 2023 року стало відомо, що трейдер вирішив припинити експорт зерна із країни-агресора в наступному сезоні. Однак компанія пообіцяла, що заплановані на поточний сезон відвантаження будуть виконані в повному обсязі відповідно до квоти.

У середині вересня 2023 року компанія повідомила про рішення мінімізувати бізнес із торгівлі зерном у рф та продати 25% частки в зерновому терміналі у Новоросійську. Наразі угода про продаж укладена та чекає ухвалення влади країни-агресора.

21
CLAAS
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Офіційна заява CLAAS щодо військового вторгнення росії в Україну була опублікована 18 березня на офіційній сторінці українського представництва компанії. У повідомленні сказано, що CLAAS «шокована ескалацією насильства в Україні та жахливими стражданнями людей».

У тій же заяві компанія повідомила, що призупинила виробництво на заводі в росії. Про зупинення поставок та продажу нової техніки в країні-агресорі повідомлень не було.

Наприкінці 2022 року німецьке видання Zeit звинуватило виробника в порушенні санкцій ЄС та постачанні комплектуючих на російський завод CLAAS, який випускав комбайни під російським маркуванням. Пізніше стало відомо, що розслідування не виявило ознак порушення, а компанія була виправдана — без пояснення деталей. 

У липні 2023 р. генеральний директор німецької компанії Claas Ян-Хендрік Мор в інтерв'ю виданню Süddeutsche Zeitung заявив, що компанія продовжує постачання комбайнів на ринок росії. При цьому висловив розчарування через те, що росія не продовжила зернову угоду.

Відповідно, як пише видання, Claas продовжує постачати в росію збиральну техніку, наприклад, зернозбиральні комбайни. На них санкції не поширюються — на відміну від тракторів, які можуть використовуватися як допоміжна техніка на війні і, таким чином, є продукцією так званого подвійного призначення.

На думку генерального директора Claas, правильно, що «сільськогосподарські технології були частково виведені з-під санкцій, як і фармацевтика або медична техніка».

22
Claydon Drills
Докладніше ...
призупинили роботу
Діяльність у росії — призупинили роботу

Позиція компанії. 15 березня на сайті виробника було оприлюднене повідомлення, в якому компанія висловила підтримку постраждалим від війни, яку розпочала росія. 

У тому ж повідомленні Claydon Drills заявила, що припиняє поставки систем вирощування с/г культур до росії до того часу, поки вона «продовжує конфлікт» з Україною.

23
Coca-Cola
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Публічна заява компанії щодо подій в Україні, оприлюднена на сайті 8 виробника 8 березня, була короткою — Coca-Cola повідомила про призупинення діяльності в росії та висловила підтримку всім, хто зазнає «непомірних наслідків цих трагічних подій в Україні».

Незважаючи на заяви компанії про припинення роботи, виробник досі продає в росії свою продукцію під локальними назвами. 

24
Cofco
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Незважаючи на те, що в окупованому Маріуполі знаходиться олійно-екстракційний заводі «Сателіт» COFCO Agri Resources Ukraine, компанія досі не озвучила офіційну позицію щодо російського вторгнення.

Офіційних повідомлень про припинення діяльності чи зменшення обсягу роботи в росії компанія не публікувала. Натомість, російські дочірні компанії Cofco International беруть активну участь в аграрних конференціях, що проходять на території країни-агресора.

25
Corteva Agriscience
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Офіційна заява компанії з’явилася на початку березня — на офіційній сторінці у Facebook Corteva Agriscience повідомила, що уважно стежить за ситуацією навколо вторгнення росії в Україну та вважає неприйнятними дії країни-агресора.

Спершу Corteva Agriscience повідомила про призупинення діяльності, а наприкінці квітня оприлюднила рішення про припинення всієї виробничої та комерційної діяльності.  

26
Crédit Agricole
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Публічна заява банку з’явилася на офіційному сайті 22 березня 2022 року. В ній Crédit Agricole висловив солідарність українському народу, назвав військове вторгнення росії «конфліктом», а також повідомив про створення фонду солідарності для допомоги українцям. 

У цій же заяві банк повідомив, що припинив фінансування російських компаній та всю комерційну діяльність в рф. На офіційному сайт російського представництва Crédit Agricole опубліковано документ від 1 жовтня 2022 року, де повідомлено про анулювання за заявою банку ліцензії на ведення депозитної та брокерської діяльності. Ліцензія на здійснення банківських операцій діє надалі, а відділення банку продовжують працювати. 

27
Danone
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. 2 березня 2022 р. Danone зробила офіційну заяву, що не має наміру йти з російського ринку. Danone зазначила, що ключовим пріоритетом компанії на рф є співробітники, їхня безпека та підтримка безперебійної роботи бізнесу. Пізніше компанія опублікувала заяву на підтримку українського народу та усіх, «хто страждає від звірств війни». 

Гендиректор Данон Україна: Модель «вирощування зерна та виробництва молока» в умовах війни стала збитковою
Читати також

7 березня компанія повідомила про те, що призупиняє інвестиції у російське представництво. Водночас Danone продовжує виробництво та дистрибуцію молочних продуктів та дитячого харчування у рф.

У жовтні 2022 р. компанія повідомила про рішення передати контроль над своїм молочним бізнесом у росії. Наразі Danone шукає нового власника.

У липні 2023 року росія тимчасово конфіскувала активи Danone та передала управління Федеральному агентству з управління державним майном рф.

28
Deere & Company
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Публічна заява американського виробника була опублікована на сайті компанії. У ній ідеться про підтримку українців, які постраждали внаслідок «загострення подій» та допомогу компанії. 

Deere & Company повідомили про тимчасове припинення поставок до росії та білорусі.

На початку березня 2023 року стало відомо, що американський виробник с/г техніки продав свій бізнес у росії місцевій приватній компанії.

29
Deutz-Fahr
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Італійський виробник сільськогосподарської техніки ніяк не коментував війну росії в Україні. 

В рф компанія має завод, який продовжує роботу без змін.

30
DLF
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. 14 травня на сайті компанії було оприлюднене звернення, в якому виробник рішуче засудив «нелюдські вчинки» росії в Україні.

У тій же заяві від 14 березня DLF повідомила про вихід з ринку та припинення імпорту продукції до росії та білорусі. Однак, 7 червня компанія оновила повідомлення та заявила, що відновлює постачання насіння для виробництва продукції харчування. Свої дії виробник пояснив прагненням зупинити продовольчу кризу, що назріває у світі через війну росії в Україні.

31
DLG
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Німецьке сільськогосподарське товариство, організатор виставки AGRITECHNICA висловив засудження дій росії щодо України. Відповідна заява опублікована на головному сайті товариства. 

Что украинским аграриям стоит знать о DLG?
Читати також

Повідомлень про припинення роботи російського представництва не було. Тим часом, у країні-агресорі на 2023 рік запланована конференція, яку організовує товариство.

32
DMK Group
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Публічна заява німецького молочного кооперативу щодо війни в Україні була оприлюднена 14 березня. У ній компанія повідомила, шокована подіями в Україні, та висловила співчуття всім постраждалим.

У цьому ж повідомленні DMK Group заявила, що підприємства компанії в росії працюватимуть і надалі. Натомість, рекламні кампанії та нові інвестиції до  країни-агресора будуть призупинені.

33
Ekosem Agrar AG
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Публічної заяви Ekosem Agrar AG щодо військових дій росії в Україні не було. 

У країні-агресорі, які і раніше, працює «дочка» компанії — «ЕкоНива». Жодних змін в діяльності компанії в рф не було. Більше того, на своїх сторінках у соцмережах Ekosem Agrar AG активно висвітлює діяльність російського представництва та звітує про досягнення.

34
Farmet
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Чеський виробник обладнання для обробітку грунту та переробки агропродукції досі не робив жодних публічних заяв щодо військового вторгнення рф. 

«У нас все йде «по-старому», не дивлячись на санкційні труднощі останнім часом», — зазначено на сайті російського представництва компанії.

Крім того, виробник звітує про успішну роботу в різних регіонах країни-агресора.  

35
FMC
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Компанія відтягувала з публічною заявою. Нарешті 14 квітня FMC висловила засудження війни росії проти України та закликала «негайно припинити насильство». 

FMC повідомила про припинення своєї діяльності і ведення бізнесу в росії. Згідно із заявою компанії, єдиний завод із виробництва упаковки та рецептур для захисту рослин, що знаходиться у Чебоксарах, нині простоює і буде закритий.

36
GEA Group
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. На сайті виробника зазначено, що компанія «рішуче засуджує війну в Україні та підтримує міжнародне співтовариство у захисті миру».

У квітні компанія повідомила, що не розглядає рішення про вихід з ринку та продовжуватиме постачати обладнання для виробництва продуктів харчування, молочного виробництва й фармацевтики. В останньому оновленні за 10 серпня GEA  анонсувала скорочення бізнесу в країні-агресорі. Деталей не повідомили.

Інформації про продаж бізнесу в рф та вихід з ринку досі не було.

37
Glencore
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Glencore була однією з перших агрокомпаній, що зробила публічну заяву щодо російського вторгнення в Україну. 1 березня на сайті компанії з’явилося коротке повідомлення, в якому трейдер засудив «дії російського уряду проти народу України» та без додаткових деталей заявив, що не має операційного сліду в росії.

Трейдер Glencore заявив, що не буде заключати нових угод на росії, але продовжить свої чинні контракти в країні-агресорі.

Тим не менш, компанія Viterra, яка є частиною компанії Glencore не давала офіційних заяв стосовно своєї позиції щодо війни в Україні. І продовжує відвантажувати зерно з терміналу у Тамані. Зокрема, це видно з даних останнього єгипетського тендеру від 29 червня 2022 року.

Наприкінці березня 2023 року з’явилася інформація, що компанія Viterra (агропідрозділ компанії Glencore), планує припинити експорт зерна з росії.

38
GrainPro
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Публічна заява була оприлюднена на сайті та офіційних сторінках компанії  у соцмережах 10 березня. У ній GrainPro засудила дії росії проти України, а також висловила підтримку українському народу. 

У тій же заяві компанія повідомила про припинення усіх операцій у країні-агресорі. 

39
Groupe Savencia
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Офіційна заява французького виробника молочної продукції була оприлюднена 8 березня. У ній йдеться про те, що компанія «глибоко зворушена трагедією» та висловлює солідарність з українським населенням. 

Компанія повідомила, що продовжить свою роботу в росії без змін.

40
Heineken
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. У заяві від 28 березня 2022 року голландський виробник пива написав, що глибоко засмучений війною в Україні.

З початком повномасштабного вторгнення компанія призупинили в росії всі бізнес-процеси, а також виробництво і продаж продукції. У заяві від 28 березня 2022 року Heineken анонсувала вихід з ринку. 

Наприкінці серпня 2023 року компанія повідомила, що завершила вихід з російського ринку, продавши свої активи за символічний €1 і зазнавши збитків щонайменше у €300 млн. 

41
Hochland
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Тривалий час компанія відмовчувалася і ніяк не коментувала події в Україні. Нарешті після хвилі хейту 6 квітня на сайті виробника сирів з’явилося повідомлення, в якому Hochland коротко засудила війну. 

Компанія заморозила інвестиції та витрати на рекламу у країні-агресорі. Однак, заводи виробника продовжують працювати в звичному режимі. 

«Ми поділяємо думку уряду Німеччини, що міжнародні санкції повинні сильно вдарити по відповідальних за цю війну, але не по людям у Росії», - сказано в заяві.

42
HORSCH
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. З 24 лютого німецький бренд опублікував лише одну публікацію на підтримку України.

«Наші думки — з нашими колегами, їхніми родинами та всім народом України», — зазначалося у повідомленні.

Виробник активно постачає свою техніку до країни-агресора. За словами російських дилерів, робота компанії йде без змін: на російський ринок заплановане постачання літніх машин, а прийом заявок на нові замовлення не скасовувався.

43
InVivo (Soufflet Group)
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Офіційного засудження дій росії від компанії не було. Представники InVivo (Soufflet Group) публічно обговорювали події в Україні виключно в контексті збитків для компанії зокрема та аграрного сектору загалом. 

Сайт російського представництва та сторінка компанії у Facebook періодично наповнюються контентом, а компанія продовжує роботу в країні-агресорі в повному обсязі.

44
JCB
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Публічного засудження військового вторгнення росії в Україну компанія не робила.

В коментарі на запит журналістів головний офіс компанії JCB повідомив, що призупинив роботу офісу та заводу в країні-агресорі. Також виробник повідомив про тимчасове припинення експорту машина та запчастин до росії. 

Однак, незважаючи на заяву, техніку британського виробника продавали в країні-агресорі щонайменше до червня 2022 року, пропонуючи клієнтам угоду з підсанкційним «Газпромбанком». 

Крім того, пізніше з’явилося повідомлення про те, що в рф будуть випускати копії навантажувачів JCB місцевого виробництва. За даними джерел, фактично під місцевим брендом будуть продавати оригінальну техніку, ввезену в росію через підставну компанію. 

45
JDE Peet’s
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Голландський виробник кави Jacobs не робив офіційних заяв щодо війни росії в Україні. 

Упродовж 1,5 роки з початку повномасштабного вторгнення JDE Peet’s продовжував бізнес у росії без змін. 

На початку серпня 2023 року Reuters опублікували статтю, де було вказано, що тепер виробник продаватиме в росії каву під місцевими брендами. За словами генерального директора компанії Фаб’єна Саймона, компанії залишається працювати в рф, адже їхня продукція є необхідною та не підпадає під санкції. 

46
KUHN
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Представники KUHN з початку російського вторгнення в Україну жодним чином не відреагували на події. Компанія із 25 лютого активно продовжує наповнювати свою сторінку новинами про агрегати, рекламуючи та просуваючи їх у мережі.

Представництво компанії в країні-агресорі й надалі здійснює продаж техніки та просуває нові продукти на ринку.

47
Kverneland Group
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Жодних публічних заяв щодо війни росії в Україні Kverneland не робив. 

В країні-агресорі діє завод компанії, який не припинив своєї роботи за час війни. Окрім того, у березні 2023 року стало відомо, що Kverneland Group відновлює поставки плугів до росії зі свого заводу в Окснаваді.

48
KWS
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Публічна заява була оприлюднена через місяць після повномасштабного вторгнення рф — на офіційному сайті компанії з’явилося повідомлення, в якому KWS засуджує вторгнення росії в Україну та висловлює солідарність із українським народом. 

Компанія тимчасово зупинила інвестиції в нові проєкти компанії в російській федерації, проте продовжить свою роботу та постачатиме до країни-агресора насіння.

49
LACTALIS
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Виробник молочної продукції досі публічно не коментував події в Україні. Жодних згадок про війну та російську агресію на сайті чи в соціальних мережах немає. 

Фабрики LACTALIS, розташовані в країні-агресорі, працюють в звичному режимі, а продукція присутня на російському ринку.

50
LDC
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Головний офіс LDC до квітня 2022 р. не давав жодних публічних коментарів про російське вторгнення в Україну. 

У відповідь на запит Reuters пресс-служба компанії повідомила, що з 4 березня LDC призупинила свою діяльність в росії.

У квітні 2023 р. стало відомо, що компанія припинить експортувати зерно з росії з 1 липня цього року.

Відповідний лист до мінсільгоспу росії надіслав гендиректор товариства «Компания Луис Дрейфус Восток» Пауло Гладчук, пишуть російські ЗМІ.

«В умовах наростаючих складнощів при експорті зерна цим підтверджуємо, що група LDC припинить експорт зерна з росії з 1 липня 2023 року», — йдеться в листі.

Компанія вивчає можливості передачі російського бізнесу і зернових активів новим власникам.

51
LEMKEN
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Головний офіс компанії відмовчується і з початку військового вторгнення росії в Україну жодного разу не прокоментував ситуацію. Є реакція  українського представництва Lemken — на сторінці компанії у Facebook було опубліковано повідомлення про підтримку України у війні проти росії. Окрім того, є пост  із повідомленням про продовження роботи та згадкою про боротьбу за рідну землю. 

Російське представництво компанії «Лемкен Рус» продовжує свою роботу в штатному режимі.

52
Lidea Seeds
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Публічна заява компанії була оприлюднена на сторінці українського представництва Lidea Seeds.  У дописі від 20 березня компанія заявила, що «шокована російською військовою агресією проти України і виступає разом з Європою у закликах щодо відновлення миру та цілісності України». Натомість, жодних заяв на офіційному сайті чи сторінці головного офісу Lidea Seeds у Facebook досі не було. 

Компанія повідомила, що з 24 лютого призупинили всі інвестиції в російську федерацію.

Однак, наприкінці 2022 року російський філіал виробника на своєму сайті відзвітував про збільшення долі Lidea Seeds на ринку рф за результатами року, а також анонсував нарощування виробництва насіння в росії у 2023 році. 

53
Limagrain
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Публічна заява компанії з’явилася через місяць після війни. У своєму зверненні Limagrain засудила «війну, розв’язану російським урядом» та пообіцяла забезпечити українських аграріїв насінням за будь-яких умов для здійснення посівної кампанії

Компанія заявила про припинення інвестиційних проєктів, однак продовжить постачати насіння до рф згідно контрактів. 

Якщо ж брати до уваги соцмережі російського філіалу компанії, Limagrain працює в країні-агресорі без змін. Зокрема, виробник насіння організовує конференції, активно бере участь у місцевих агрозаходах, а також здійснює рекламну діяльність.

54
McCain Foods
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Офіційна реакція виробника на вторгнення росії в Україну з’явилася на сайті 10 березня. У заяві McCain Foods висловила стурбованість російським вторгненням та повідомила про фінансову підтримку українського народу.

У цьому ж повідомленні компанія заявила, що зупинила проєкт будівництва своїх потужностей в Тульській області та припинила експорт товарів до країни-агресора.

У липні 2022 року стало відомо, що компанія продала бізнес в рф, завершивши вихід з ринку країни-агресора.

55
MAS Seeds
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. У прес-службі головного офісу MAS Seeds Франція зазначили, що війна в Україні приносить багато страждань і найкращим рішенням повинне бути якнайшвидше мирне врегулювання. 

Компанія зупинила інвестиції в росію та повідомила про «обмеження діяльності» у країні-агресорі. Тим часом, російський офіс компанії продовжує свою роботу.

За рік, що триває війна, змін в діяльності компанії в країні-агресорі не було помічено. Як і раніше, компанія активно продає свою продукцію, бере участь у місцевих галузевих заходах та рекламує новинки.

56
Milk Hydrosan
Докладніше ...
призупинили роботу
Діяльність у росії — призупинили роботу

Позиція компанії. Виробник публічно засудив дії росії в Україні. Відповідна заява опублікована на головній сторінці сайту компані. 

Milk Hydrosan заявила, що не підписує нових контрактів у країні-агресорі, припинила тендерну діяльність та призупинила всі операції.

57
Mondelez International
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. На сайті українського представництва компанії було оприлюднене звернення генерального директора корпорації Дірк Ван де Пута від 9 березня. У ньому керівництво компанії засудило «безглузде і трагічне насильство», яке чинить росія на території України. 

У цьому ж зверненні компанія анонсувала припинення діяльності в росії. Зокрема, виробник заявив, що припиняє інвестиції та фінансування реклами в країні-агресорі, проте продовжить постачання основних продуктів харчування.

58
NCH Capital
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. На головному сайті українського представництва уже 27 лютого була оприлюднена заява за підписом голови NCH Capital в Україні Міхаеля Бертрама про створення благодійного гуманітарного фонду.

«Ми впевнені, що фонд «Агропросперіс» зробить свій внесок у відновлення миру та свободи на рідній землі», — йдеться в заяві. 

Публічних заяв NCH Capital про припинення бізнесу в рф не було. Натомість, на сайті «АгроТерра», російського представництва компанії, звітують про успішно завершену посівну та участь у конференціях.

59
New Holland Agriculture
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. 11 березня на сайті материнської компанії бренду CNH Industrial була оприлюднена заява, в якій виробник рішуче засудив війну, яку росія розпочала в Україні, та повідомила про фінансову допомогу для України.

З початком війни CNH Industrial призупинила поставки техніки та комплектуючих до росії та білорусі.

19 березня 2023 року компанія повідомила про відчуження російського сегменту. 

60
Nestlé
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. 2 та 4 березня Nestlé вперше опублікувала свою реакцію на події, які відбуваються в Україні. У дописах йшлося про те, що компанія засуджує російські дії та надає гуманітарну допомогу жителям окупованих міст та регіонів з активними бойовими діями. 

Після хвилі хейту від мільйонів споживачів у всьому світі виробник частково призупинив експорт та імпорт окремих продуктів компанії до рф, а також скасував інвестиції на росію.

До річниці війни росії проти України компанія опублікувала повідомлення, де розповіла про підтримку українського народу, а також зазначила, що реклама, інвестиції в нові бізнеси та продаж товарів компанії не першої необхідності у росії досі призупинено.

61
Nufarm
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. У березні компанія оприлюднила у своєму профілі в LinkedIn пост, в якому висловила стурбованість війною, яку росія розпочала проти України, та підтримала українців. 

Повідомлень про припинення роботи не було. В офіційному зверненні на сайті компанія назвала бізнес в Україні та росії «несуттєвим», проте анонсувала створення фінансового резерву на випадок збитків.

62
NUSEED
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Публічна заява була оприлюднена 7 березня на сайті головного офісу Nuseed. У ній йдеться про те, що компанія «глибоко засмучена вторгненням російського уряду в Україну» та висловили підтримку Україні і народу. 

Публічних заяв про припинення роботи в росії Nuseed не робила. 

«Ми продовжуємо діяти там, де зупиняються інші насіннєві компанії», — вказано на сайті російського представництва компанії.

На початку березня 2023 року з’явилася інформація, що компанія припиняє постачання насіння соняшника в росію.

63
Olam
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. У своєму річному звіті за результатами 2021 року, опублікованому 28 лютого поточного року, Olam заявила, що уважно стежить за «розвитком подій у Чорному морі між Україною та росією». Натомість, жодного засудження російського вторгнення в Україну не було.

У тому ж таки звіті компанія повідомила про тимчасове припинення імпорту до росії.  

У липні 2022 р. виконавчий директор компанії Санні Вергезе в одному з інтерв’ю повідомив, що Olam International продовжить вести аграрний бізнес в росії задля продовольчої безпеки. Наприкінці листопада 2022 року стало відомо, що компанія продала свій бізнес із виробництва кави у країні-агресорі.

Кофейно-зерновая корпорация: 10 фактов об OLAM International
Читати також
64
PepsiCo
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Публічна заява компанії з’явилася на сайті досить швидко — 8 березня 2022 р. PepsiCo оприлюднила звернення керівника Рамона Лагуарти, в якому було заявлено про призупинення продажу глобальних продуктів компанії, «з огляду на жахливі події, що відбуваються в Україні». 

Незважаючи на заяву про призупинення продажу популярних напоїв та глобальних брендів компанії, PepsiCo продовжила продаж молочного та дитячого харчування. Крім того, у травні російські змі з посиланням на офіційний коментар PepsiCo поширили новину про те, що компанія «вивчає різні опції розвитку локального портфоліо».

Напередодні річниці військового вторгнення росії до України компанія опублікувала заяву, в якій повідомила, що інвестиції, реклама та продаж напоїв бренду досі призупинено. Натомість, інша продукція компанії доступна російським споживачам і надалі.

65
PÖTTINGER
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. На офіційному сайті виробника немає повідомлень щодо війни в Україні. Однак, речник Pottinger Грегор Дітахмайр у коментарі одному з німецьких видань повідомив, що компанія підтримує політику уряду Німеччини та засуджує дії росії на території України. 

9 березня 2022 р. на сторінці українського представництва Pottinger у Facebook було опубліковано заяву, в якій компанія повідомила про припинення постачання техніки виробника до країни-агресора. 

Однак, уже з липня 2022 року компанія відновила рекламу та продажі техніки в країні-агресорі, про що активно звітувала в новинах на сайті російського представництва. 

66
RAGT SEMENCES
Докладніше ...
призупинили роботу
Діяльність у росії — призупинили роботу

Позиція компанії. Жодних публічних коментарів щодо російської агресії керівництво компанії не давало. Сайт російського представництва компанії тимчасово недоступний. 

Публічної заяви про припинення діяльності не було. Натомість, директор «РАЖТ Семенс-Україна» Тетяна Савчук-Реналь у відповідь на запит редакції Kurkul.com повідомила, що RAGT SEMENCES від початку російського вторгнення в Україну не проводила жодної поставки насіння на територію рф. Тим часом, продукцію, яку мали направити до країни-агресора, перенаправили до України. Також RAGT SEMENCES на постійній основі допомагає ЗСУ.

67
Raiffeisen Bank
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. 17 березня 2022 року головний офіс банку в Австрії опублікував заяву, де висловив підтримку «з усіма тими людьми, чиє життя трагічно змінилося назавжди внаслідок цієї війни». 

У заяві від 17 березня 2022 року банк повідомив, що розглядатиме всі варіанти діяльності Raiffeisen Bank в рф, включно із можливим виходом з ринку. Натомість, російська «дочка» банку активно пропонувала кредитні канікули для тих росіян, хто воює в Україні. Окрім того, Raiffeisen Bank офіційно визнав так звані «ДНР» та «ЛНР». 

Після тиску суспільства, Мінфіну США та Європейського центрального банку у березні 2023 року RBI повідомив про плани продати російську «дочку» або «вивести її з групи банку». Згідно із заявою пресс-служби фінустанови, наразі банк скорочує кредитування для місцевого населення в рф.

У вересні 2023 року стало відомо, що банк відтерміновує вихід російської «дочки» з групи. Дату виходу з групи перенесли щонайменше на грудень 2023 року. 

68
Ropa
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Німецький виробник сільськогосподарської техніки досі ніяк не коментував війну росії в Україні. 

Офіційний сайт виробника повідомляє, що в росії працює його «дочка» — «РОПА Русь». Місцевий сайт представництва, а також його канали в соціальних мережах звітували про роботу компанії до жовтня минулого року. Заяв про припинення роботи в країні-агресорі не було. 

69
Same Deutz-Fahr
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Італійський виробник сільськогосподарської техніки ніяк не коментував війну росії в Україні. 

В рф компанія має завод, який продовжує роботу без змін. 

70
SESVanderHave
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Публічного засудження вторгнення росії на Україну компанія не озвучила. Єдина згадка про події — допис на сторінці SESVanderHave у Facebook, де компанія висловила сподівання «що зерно миру незабаром буде посіяне під час нових мирних переговорів». Українське представництво компанії також не коментує події.

Компанія має насіннєвий завод в бєлгородській області.

71
Strube
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Компанія не робила публічних заяв щодо військового вторгнення рф на територію України. Натомість, на сторінці головного офісу Strube (Німеччина) у Facebook є два дописи про організацію допомоги переселенцям з України та збір коштів для українців. Українське представництво компанії також відкрито не висловлювало засудження військових злочинів рф проти України. 

На російському сайті компанії 30 березня було опубліковано заяву про те, що «Штрубе Рус» продовжує свою роботу в штатному режимі. 

«Всі поставки здійснюються відповідно до договорів. Ми раді продовжувати працювати для вас», — вказано в заяві.

Крім того, сайт висвітлює активну роботу російського представництва компанії в країні-агресорі: участь у конференціях, організацію днів поля тощо.

72
Sumitomo
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Головний офіс компанії тривалий час ніяк не коментував події в Україні. Нарешті 8 квітня на сайті компанії з’явилося повідомлення, в якому пресс-служба Sumitomo назвала війну «кризою» та «конфліктом» і заявила, що приділяє особливу увагу безпеці зацікавлених сторін. 

У згаданій вище заяві компанія повідомила, що призупиняє та скорочує усі бізнес-проєкти, пов’язані з росією. Однак, щонайменше, одна дочірня компанія продовжує роботу без змін. Російська «дочка» — дистрибьютор Sumitec International — навіть опублікувала заяву, що продовжить роботу в штатному режимі, незважаючи на «серйозні зміни геополітичної ситуації». 

73
Syngenta
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Жодних офіційних заяв компанії щодо війни не було. Українське представництво також ніяк не коментує дії рф на території України. 

Російське представництво Syngenta Group Co продовжує роботу в повному обсязі. Окрім того, на початку травня в інтерв’ю швейцарському виданню NZZ am Sonntag генеральний директор компанії Ерік Фірвальд заявив, що «бойкот експорту сільськогосподарської продукції з росії — погана ідея» і компанія продовжить свою роботу в росії «з гуманітарних міркувань».

74
TORNUM
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Публічна заява компанії була оприлюднена на офіційній сторінці TORNUM в LinkedIn. У ній виробник висловив підтримку українському народу. Крім того, після російського вторгнення компанія звернулася до українських колег та партнерів із листом, де засудила дії рф щодо України. 

«Ще раз хочемо виказати нашу повагу та захоплення мужністю та стійкістю українського народу в його боротьбі за незалежність», — вказано в листі за підписом CEO TORNUM AB Джеркера Фунемарка. 

У тому ж листі TORNUM повідомила про повне припинення будь-якої комерційної діяльності в рф.

75
UPL
Докладніше ...
продовжують працювати
Діяльність у росії — продовжують працювати

Позиція компанії. Головний офіс UPL (Індія) відмовчується і не дає жодних коментарів щодо війни. Українське представництво компанії також мовчить. Натомість, сторінка російського представництва UPL регулярно наповнюється контентом. 

76
Väderstad AB
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Із перших днів війни компанія виступала проти вторгнення росії до України. Väderstad активно підтримував українців у боротьбі з російською агресією, перераховуючи кошти для гуманітарної допомоги та надаючи техніку для ЗСУ.

17 березня компанія опублікувала офіційний пост та заяву на сайті у соціальних мережах про вихід із російського ринку. Компанія зобов’язалася відвантажити весняні замовлення та не приймати заявок на літо-осінь 2022 року.

Читайте також: Віталій Філатов про різницю між Väderstad і Mercedes-Benz S600 та продаж сільгосптехніки без відкатів

77
Valio
Докладніше ...
вихід з ринку
Діяльність у росії — вихід з ринку

Позиція компанії. Публічна заява керівництва компанії була опублікована 7 березня 2022 року. У ній генеральний директор Анніка Хурме «суворо засуджує напад росії на незалежну Україну»

У своєму повідомленні виробник заявив, що «з етичних міркувань Valio не може продовжувати бізнес у росії». Компанія також припинила експорт продукції до білорусі й імпорт російських матеріалів до Фінляндії.

Уже наприкінці квітня 2022 року компанія повідомила про продаж бізнесу в рф та бренду Viola, завершивши вихід з ринку країни-агресора.

78
Yara
Докладніше ...
зменшили масштаби
Діяльність у росії — зменшили масштаби

Позиція компанії. Публічна реакція компанії на російську агресію росії проти України була досить швидкою — уже 1 березня на офіційному сайті головного офісу Yara з’явилося повідомлення, в якому компанія засуджує російське вторгнення та закликає уряди світу об’єднатися задля зменшення продовольчої та енергетичної залежності від рф. 

До слова, в київський офіс компанії Yara влучила одна з російських ракет. 

Yara припинила всі закупівлі від постачальників, пов’язаних із юридичними та особами, які потрапили під санкції росії.

Крім того, на своєму сайті компанія періодично публікувала заклики про зменшення постачання продукції з росії до Європи, а також зменшення залежності від країни-агресора. 

Однак, варто додати, що соціальні мережі російського філіалу компанії публікували контент до серпня 2022 року та висвітлювали активну роботу представництва у рф.

79
ZETOR
Докладніше ...
призупинили роботу
Діяльність у росії — призупинили роботу

Позиція компанії. Публічна заява чеського виробника сільськогосподарської техніки з’явилася 9 березня. У ній компанія висловила підтримку українському народу та сподівання на швидке вирішення «військового конфлікту» на користь України. 

В коментарі одному з чеських видань директор із продажів та маркетингу ZETOR Петр Конштацький повідомив, що компанія припинила співпрацю з російськими компаніями.

Виконано за допомогоюDisqus